17 października reprezentacja Tadżykistanu U-17, prowadzona przez Zajniddina Rachimowa, odleciała z Duszanbe do Stambułu a stamtąd do Brazylii na 18. Mistrzostwa Świata U-17, które rozpoczęły się 26 października i potrwają do 17 listopada.
Wicemistrzowie Azji U-16 sprzed roku w grupie mają Kamerun (zagrają z nim 29 października o 0:00 naszego czasu), Hiszpanię (31 października, 21:00) i Argentynę (3 listopada o 21:00). Wszystkie grupowe mecze zagrają na Estádio Kléber Andrade w mieście Cariacica (prawie 400 tysięczne miasto na południowym wschodzie kraju). Do 1/8 finału awansują dwie najlepsze drużyny i 4 najlepsze trzecie miejsca. Co nie zmienia faktu, że młodym Tadżykom będzie bardzo ciężko awansować dalej. Mało tego, każdy punkt będzie sukcesem.

Lista zawodników, powołanych na turniej:
tadżycy u siedemnaście
Zauważcie, że niemal wszyscy reprezentują barwy II-ligowego Lokomotiwu-Pamir Duszanbe (4. miejsce z szansami na awans do Wyższej Ligi).

O awansie Tadżykistanu na brazylijski turniej i ich występie 12 lat wcześniej na południowokoreańskich boiskach pisałem ponad rok temu tutaj.

Idziemy zatem do bieżących spraw.

Po 18 godzinach lotu (różnica czasu między wschodnią Brazylią i Tadżykistanem wynosi 8 godzin) kadra udała się do Sao Paulo, gdzie odbywała treningi do 23 października.
tajikistan-u17-first-training-in-braziltajikistan-u17-second-training-in-braziltajikistan-u17-training-session-in-brazil
Dzień wcześniej, tj. 22 października Tadżycy rozegrali sparing z miejscowym Osasco Audax U-19, zakończony remisem 2:2. Poniżej możecie zobaczyć skrót tego spotkania:

Zespół Rachimowa zagrał w następującym składzie:

Szochruch Kirgizbojew (32.Muchriddin Chasanow, 60.znów Kirgizbojew, 88.Samandar Rachimow) – Szachrom Nazarow (81.Azizbek Chasanow), Isroil Chołow, Dżonibek Szaripow (70.Mechrobdżon Azimow), Muchammadrasuł Litfullajew (88.Parwiz Chodżijew), Szochruch Sangow (58.Emomali Achmadżon), Amadoni Kamołow (56.Ozodbek Pandżijew), Szuchrat Elmurodow (46.Rustam Soirow), Nidojor Zabirow (63.Umedżon Cholikow), Szarifbek Rachmatow, Islom Zoirow (77.Sunatullo Ismoiłow)

Bramki zdobyli Zoirow i Rachmatow (z karnego). Dodam, że w drugiej połowie rzut karny obronił Kirgizbojew, do przerwy było 2:2 a w pewnym momencie gospodarze prowadzili 2:0.

24 października Tadżycy udali się do Vitorii (trochę ponad 20 km od Cariacicy), gdzie będą stacjonować do końca uczestnictwa w turnieju (oby jak najdłużej). I tam przygotowali się do inauguracji turnieju, który potrwa do 17 listopada.
first-training-in-vitoriatraining-before-the-match

Młode Perskie Lwy zaczną turniej w poniedziałek, 28 października o 20:00 czasu miejscowego (0:00 we wtorek w Polsce i 4:00 w Tadżykistanie). Na pierwszy ogień idzie chyba najłatwiejszy rywal w grupie, choć Kamerun jest mistrzem Afryki U-17. Łatwo nie będzie ale powalczyć można.

I z tą nadzieją pozostawiam Czytelników, zachęcając do śledzenia losów młodych Tadżyków na brazylijskim turnieju.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 600

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze