O mnie

Serdeczne cześć wszystkim, którzy tu zajrzeli.

Nazywam się Adam Błoński. Jestem fanem piłki Azjatyckiej od 2001 roku.
Przeżywałem z Azjatami wzloty i upadki ich footballu, wzruszałem się niezapomnianymi chwilami, ale również czułem złość i gorycz zaznanych porażek.
Brakowało mi wiedzy wśród Polskich kibiców piłki kopanej,  większość danych było podawanych w mediach na podstawie stereotypów lub niesprawdzonych doniesień.

„Mali, filigranowi, lecz szybcy, sprytni i zwinni” mówią zazwyczaj nieprzygotowani komentatorzy nie bacząc na to że wychodzą np. Koreańskie chłopy po metr dziewięćdziesiąt. Stwierdziłem „koniec z tym”. Polacy zasługują na źródło informacji, które rzeczywiście będzie im przynosiło wiedzę na temat Azjatyckiej piłki , a nie podtrzymywało w stanie otumanienia.

W 2011 rozpocząłem swoją misje edukacyjną od spotkania Polska – Korea Południowa, wysyłając analizę Azjatów w formie wsparcia dla kanału TVP Sport.
Od tego czasu staram się jak najczęściej pomagać różnym stacjom TV w trakcie transmisji spotkań z udziałem Azjatyckich drużyn klubowych czy narodowych. Swoją wiedzą wspierałem nie tylko wszelkiego rodzaju media (TV, Radio, Gazety, Portale) ale udało się również spożytkować swoją pasję w słuszniejszej sprawie.

Po wylosowaniu Japonii na rywala podczas rosyjskiego mundialu oraz wyborze Korei Południowej, jako sparingpartnera, zostałem poproszony o pomoc przez sztab reprezentacji Polski w rozpracowaniu rywali. Współpraca z reprezentacją Adama Nawałki, zwłaszcza trenerami Góralczykiem i Zającem była nie tylko świetną przygodą, ale i potwierdzeniem wartości wiedzy o rozwijającej się azjatyckiej piłce.

Swoją wiedzę i umiejętności analityczne staram się wykorzystywać, działając jako analityk i doradcą klubu Orlik Przemyśl.

Przyszedł w końcu czas na kolejny krok  – stworzenie strony internetowej, która będzie nośnikiem wiedzy o azjatyckiej piłce dla Polaków.
Chciałbym za pośrednictwem tej strony pokazać piłkarski świat orientu, o którym nie mieliście pojęcia.
Moja osoba oraz pasjonaci Futbolowej Azji rozpoczynają misję mającą na celu rzucenie światła na to, co dzieje się pod szyldem AFC.

AZJA GOLA  – Wasze oczy na piłkarską Azję.

Wyświetleń: 2,369

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze