Reprezentant Japonii Takashi Inui powraca do swojego dawnego klubu Eibar, przechodząc z Betisu Sevilla z 2 miliony euro.

34 krotny reprezentant Japonii trafił do Hiszpanii 4 lata temu z Eintrachtu Frankfurt właśnie do drużyny z prowincji Gipuzkoa.  W Eibar spędził 3 sezony gdzie strzelił 11 goli i zaliczył 12 asyst, a jego bramki z FC Barceloną były uznawane swego czasu za najlepsze akcje kolejki.

Jednak dobre występy w przeciętniaku ligi nie zrobiły tak wielkiego wrażenia jak świetne występy na Rosyjskim Mundialu, podczas którego Inui efektowne akcje kwitował efektywnymi liczbami, zaliczył 2 gole i 1 asystę w 4 spotkaniach.

Po Mistrzostwach Świata za 4 miliony euro przeniósł się z SD Eibar do Realu Betis gdzie po pół sezonu był wypożyczony do Deportivo Alaves.

O ile w Alaves zaliczył w miarę udaną końcówkę sezonu 12 spotkań i 2 bramki o tyle w Betisie ledwie 8 meczów i ledwie 379 minut zapowiadało kłopoty w dogadaniu się na temat własnej przyszłości w ekipie zielono białych.

Na pomoc przyszedł dawny klub wykładający 2 miliony euro na stół za zawodnika, który rok temu był ich gwiazdą. Jak widać obustronna tęsknota wzięła górę.

sss

Nowy/stary nabytek Eibaru był członkiem słynnego Japońskiego duetu – super bliźniaków – Inui – Kagawa, który w 2009 roku dla Cerezo Osaka przyniósł 47 bramek oraz 30 asyst.

Odtworzenie powyższego duetu na poziomie reprezentacyjnym było kluczem do dobrego występu niebieskich samurajów na mistrzostwach świata.

W przeszłości 31 letni Inui grał w takich drużynach jak Yokohama F Marinos, Cerezo Osaka (132 meczów, 41 goli 26 asyst) VLF Bochum (32 meczów 7 goli, 5 asyst) oraz Eintrach Frankfurt (87 meczów, 9 goli, 20 asyst).

Japończyk planuje jak najszybciej odzyskać stracony czas i znów zabawiać widzów swoją techniką zarówno w lidze Hiszpańskiej jak i reprezentacji Japonii.
Choć jak sam mówi nie żałuje ani sekundy spędzonej w Alaves i Betisie to jest złakniony regularnej gry.


Azja Gola również czeka na Inuiego w formie czego mu życzymy w sezonie 2019/20.

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 364

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze