Barcelona podpisała kontrakt z Japońskim super talentem Hiroki Abe z Kashima Antlers. 20 letni przejdzie teraz testy medyczne i dołączy póki, co do zespołu rezerw –FC Barcelona B – drugiego zespół katalońskiego klubu, w którym grają uzdolnieni piłkarze do 25 roku życia. Tak, więc można już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż to o czym pisaliśmy parę dni temu stało się faktem.

Finansowe detale nie zostały oficjalnie podane, jednak wcześniejsze doniesienia mówiły o wpłacie około 1,8 miliona Euro.
Cała operacja pochwycenia ABE zaczęła się tuż po rozpoczęciu Copa America, na którym młody Japończyk zagrał w wszystkich 3 meczach Niebieskich Samurajów.

Abe pokazał swój nietuzinkowy talent zarówno w reprezentacji Japonii jak w piłce klubowej.  W zeszłym sezonie był kluczową postacią w zdobyciu przez Kashima Antlers pierwszego w historii wygranego finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów.
W samej J.League grał również na tyle dobrze, aby cieszyć się z tytułu najlepszego debiutanta roku (równoznaczne z tytułem najlepszego młodego piłkarza).
Na koniec trzeba dodać jego dobre występy w klubowych Mistrzostwach Świata gdzie zdobył między innymi  bramkę z Meksykańskim Chivas.

Trzeba podkreślić, iż mając ledwie 20 lat Abe ma już za sobą 79 zawodowych meczów,
w których zaliczył 10 bramek i 7 asyst.
Znany z swojej świetnej techniki użytkowej i niewyobrażalnego piłkarskiego IQ mogący grać na każdej pozycji w ofensywie Japończyk powinien czuć się jak ryba w wodzie w La Liga.  Możemy być pewni, że jego klasyczne ścięcie do środka na prawą nogę z skrzydła
i soczyste uderzenie z dystansu, (co jest jego popisową akcją)  będzie szybko doceniane
w Hiszpanii.

Abe po raz pierwszy założył koszulkę Samurai Blue występując w drużynie Japonii U19 w 2017 roku, zanim wyjechał z drużyną rywalizować w Mistrzostwach Azji U19 na których Japonia doszła do półfinałów.
ssfsfsfsfsfsffs.jpg
Jego błyskawiczny rozwój w zawodowej piłce zaimponował nowemu selekcjonerowi Hajime Moriyasu, który powołał go na ostatnie Copa America.

Na konferencji prasowej Abe podzielił się z dziennikarzami i fanami paroma przemyśleniami.

Spędziłem parę miesięcy w szkolnej drużynie oraz dwa i pół roku w Kashimie Antlers, dzięki czemu byłem wstanie rozwinąć się, jako zawodnik” zaczął Abe.

Do sztabu, kolegów z drużyny oraz kibiców, to był zaszczyt oraz szczęście móc walczyć wspólnie z całą rodziną Antlers.”

To była dla mnie trudna decyzja (opuścić Kashimę) w połowie sezonu, ale wybrałem taki ruch, ponieważ absolutnie chce podjąć nowe wyzwanie w Barcelonie.
Wierzę, że trudności, jakim od teraz będę musiał sprostać są konieczne dla mojego rozwoju” – powiedział Japończyk na konferencji prasowej.

Jest duża szansa na to, że Hiroki zostanie wypożyczony tymczasowo do innego zespołu
z Primera Division lub Secunda Division.
Jednak gdziekolwiek pojawi się ten utalentowany młodzieniec warto go obserwować
i wspierać w jego drodze do samodoskonalenia.

Hiroki Abe – Ganbare

Wyświetleń: 322

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze