Produkty młodzieżówki Koreańskiego klubu Ulsan Hyundai w obecnym okienku transferowym atakują Europę.  Już 3 zawodników na przełomie paru dni trafiło na stary kontynent.  Z pewnością takiej sytuacji pomogły Mistrzostwa Świata U20 gdzie jedną z gwiazd finalistów turnieju był środkowy obrońca Kim Hyeon-Uh z Dynama Zagrzeb – wychowanek kuźni talentów Ulsan Hyundai.

Skandalista PARK

Dziś kontrakt na 2 letnie wypożyczenie z Ulsan do niemieckiego Werdereru Brema podpisał Park Gyu-Hyun

Kim
18 letni środkowy obrońca został uznany bohaterem ostatniego młodzieżowego mistrzostwa K League w 2018 roku.  Jako kapitan drużyny oraz jej mentalny lider zasłynął z akcji obronnej w której to w ostatnich sekundach meczu wyblokował własnym ciałem (czymś w rodzaju szczupaka na linii bramkowej) piłkę meczową.

Jest obecnie kapitanem reprezentacji U18 Korei Południowej a wcześniej występował w młodszych kategoriach wiekowych U17 oraz U15 (łącznie 13 spotkań).

W maju 2019 wygrał jako kapitan swojej drużyny Panda CUP młodzieżowy turniej którego gospodarzem są Chiny. Nasz bohater niestety “odwalił skrajną manianę” wzbudzając niemały skandal polityczno-sportowy.
Po ceremonii wręczenia trofeum zamiast go podnieść stwierdził, że zaszpanuje i zapozuje a’la Zlatan Ibrahimowić.
Skończyło się na tym, że Chińskie (zresztą Komeńskie również za brak wyobraźni) media o mało nie zlinczowały Koreańska drużynę a social media nie zostawiły suchej nitki na całej ekipie Koreańczyków.
Chińczycy którzy zbytnio nie kojarzą “cóż tam zrobił Ibra” uznali że jest to podeptanie ich cennego trofea, a że cała poza mówi o posiadaniu pod butem gospodarzy.
Do tego kto nie widział ten, dodawał więc Chińczycy w ogóle dodali teorie iż jest to “odgrywanie sceny oddawania moczu do nocnika.”

Drużyna przepraszał oficjalnie z samym “pozerem na czele” jednak Chińczycy odebrali trofeum Korei Południowej a niesmak pozostał do tego stopnia, iż niektórzy myślą, że Park ucieka ze wstydu do Niemiec.

This slideshow requires JavaScript.

Mający 181 cm środkowy obrońca to jednak wybitny dyrygent linii obrony i wyróżniający się szybkością plaster na najgroźniejszych rywali.
Wzoruje się na legendzie Koreańskiej piłki – Hong Myung Bo znanym choćby z MŚ 2002 obrońcy.
W Niemczech mogą zrobić z niego tylko jeszcze lepszego piłkarza.

Kolejnym piłkarzem jest Oh In-Pyo który podpisał kontrakt z Austrackim LASK (Linzer Athletik-Sport-Klub).  Oh Inpyo to MVP sezonu K League Junior z 2015 roku.

This slideshow requires JavaScript.

Jest to ofensywny pomocnik z świetnym czuciem wolnych stref i uderzeniem z dystansu, mając już 22 lat zakończył właśnie swoje wypożyczenie z Ulsan do innego Austriackiego klubu FC Juniors OÖ które trwało od 17 stycznia 2018 roku.  Po zakończonym w tym miesiącu wypożyczeniu Oh zamiast wrócić do kraju został wytransferowany za nie ujawnioną kwotę do Lask.
W Polsce mamy możliwości śledzenia Austriackiej Bundesligi w Sport Klubie, więc z pewnością będziemy doglądać młodego Koreańczyka.

Trzecią postacią jest Hong Hyun-Seok  który podpisał kontrakt z nikim innym jak właśnie z FC Juniors OÖ.  Drugoligowy Austriacki zespół który jak widać zaczyna stałą współpracę z akademią Ulsan połakomił się na 20 letniego środkowego obrońcę.

211869_210247_1128

Oh spędził ostatnie 1,5 roku w Niemieckim 3 ligowcu Unterhaching na którym był oczywiście na wypożyczeniu z Ulsan. W Niemczech nie tylko grał w rezerwach klubu ale i zdążył rozegrać 10 spotkań w pierwszej drużynie.
W “Juniorach” liczy na stały plac i szybki rozwój swoich umiejętności.


Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 468

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze