Produkty młodzieżówki Koreańskiego klubu Ulsan Hyundai w obecnym okienku transferowym atakują Europę.  Już 3 zawodników na przełomie paru dni trafiło na stary kontynent.  Z pewnością takiej sytuacji pomogły Mistrzostwa Świata U20 gdzie jedną z gwiazd finalistów turnieju był środkowy obrońca Kim Hyeon-Uh z Dynama Zagrzeb – wychowanek kuźni talentów Ulsan Hyundai.

Skandalista PARK

Dziś kontrakt na 2 letnie wypożyczenie z Ulsan do niemieckiego Werdereru Brema podpisał Park Gyu-Hyun

Kim
18 letni środkowy obrońca został uznany bohaterem ostatniego młodzieżowego mistrzostwa K League w 2018 roku.  Jako kapitan drużyny oraz jej mentalny lider zasłynął z akcji obronnej w której to w ostatnich sekundach meczu wyblokował własnym ciałem (czymś w rodzaju szczupaka na linii bramkowej) piłkę meczową.

Jest obecnie kapitanem reprezentacji U18 Korei Południowej a wcześniej występował w młodszych kategoriach wiekowych U17 oraz U15 (łącznie 13 spotkań).

W maju 2019 wygrał jako kapitan swojej drużyny Panda CUP młodzieżowy turniej którego gospodarzem są Chiny. Nasz bohater niestety „odwalił skrajną manianę” wzbudzając niemały skandal polityczno-sportowy.
Po ceremonii wręczenia trofeum zamiast go podnieść stwierdził, że zaszpanuje i zapozuje a’la Zlatan Ibrahimowić.
Skończyło się na tym, że Chińskie (zresztą Komeńskie również za brak wyobraźni) media o mało nie zlinczowały Koreańska drużynę a social media nie zostawiły suchej nitki na całej ekipie Koreańczyków.
Chińczycy którzy zbytnio nie kojarzą „cóż tam zrobił Ibra” uznali że jest to podeptanie ich cennego trofea, a że cała poza mówi o posiadaniu pod butem gospodarzy.
Do tego kto nie widział ten, dodawał więc Chińczycy w ogóle dodali teorie iż jest to „odgrywanie sceny oddawania moczu do nocnika.”

Drużyna przepraszał oficjalnie z samym „pozerem na czele” jednak Chińczycy odebrali trofeum Korei Południowej a niesmak pozostał do tego stopnia, iż niektórzy myślą, że Park ucieka ze wstydu do Niemiec.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Mający 181 cm środkowy obrońca to jednak wybitny dyrygent linii obrony i wyróżniający się szybkością plaster na najgroźniejszych rywali.
Wzoruje się na legendzie Koreańskiej piłki – Hong Myung Bo znanym choćby z MŚ 2002 obrońcy.
W Niemczech mogą zrobić z niego tylko jeszcze lepszego piłkarza.

Kolejnym piłkarzem jest Oh In-Pyo który podpisał kontrakt z Austrackim LASK (Linzer Athletik-Sport-Klub).  Oh Inpyo to MVP sezonu K League Junior z 2015 roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jest to ofensywny pomocnik z świetnym czuciem wolnych stref i uderzeniem z dystansu, mając już 22 lat zakończył właśnie swoje wypożyczenie z Ulsan do innego Austriackiego klubu FC Juniors OÖ które trwało od 17 stycznia 2018 roku.  Po zakończonym w tym miesiącu wypożyczeniu Oh zamiast wrócić do kraju został wytransferowany za nie ujawnioną kwotę do Lask.
W Polsce mamy możliwości śledzenia Austriackiej Bundesligi w Sport Klubie, więc z pewnością będziemy doglądać młodego Koreańczyka.

Trzecią postacią jest Hong Hyun-Seok  który podpisał kontrakt z nikim innym jak właśnie z FC Juniors OÖ.  Drugoligowy Austriacki zespół który jak widać zaczyna stałą współpracę z akademią Ulsan połakomił się na 20 letniego środkowego obrońcę.

211869_210247_1128

Oh spędził ostatnie 1,5 roku w Niemieckim 3 ligowcu Unterhaching na którym był oczywiście na wypożyczeniu z Ulsan. W Niemczech nie tylko grał w rezerwach klubu ale i zdążył rozegrać 10 spotkań w pierwszej drużynie.
W „Juniorach” liczy na stały plac i szybki rozwój swoich umiejętności.


Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 20

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Lwowski Baciar

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze