Zapewne pamiętacie głośną wymianę pomiędzy Gambą Osaka, a Visselem Kobe. Watanabe przeszedł z Kobe do Osaki, a w przeciwnym kierunku powędrował Nagasawa. Więcej o tej wymianie pisaliśmy tutaj.

Za niedługo obaj zawodnicy staną naprzeciwko swoich byłych klubów, z którymi, delikatnie mówiąc, nie pożegnali się w pokojowej atmosferze. Możemy się więc spodziewać dość wrogiego nastawienia obu Panów, które z pewnością zaowocuje lepszą dyspozycją i chęcią pokazania się na tle byłych kolegów z drużyny. Zarówno Nagasawa, jak i Watanabe spędzili w swoich byłych klubach 3 sezony i pomimo zasług zostali bez żalu oddani do obozu rywala. Żeby nie być gołosłownym, przytoczę statystyki obu zawodników w byłych klubach.

Watanabe (w Kobe) – 154 mecze, 57 bramek i 19 asyst

Nagasawa (w Gambie) – 113 meczów, 42. bramki i 6 asyst + Emperor’s Cup

2491675_FULL-LND

Jak widać nie byli oni zwykłymi zawodnikami, którzy chwile pograli i postanowili odejść. Obaj zapisali się nie tylko na kartach historii swoich klubów, ale przede wszystkim w sercach kibiców, którzy pomimo zachowania klubów nadal wspierają swoich byłych już idoli. Ci odnoszą się z szacunkiem do fanów, ale niekoniecznie do byłych klubów. W związku z tym jednego możemy być pewni. Na Noevir Stadium w Kobe będzie bardzo ciekawie.

Mecz Vissel Kobe – Gamba Osaka już dziś o 12:00 czasu polskiego.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 263

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze