Azjaci w tym tygodniu tłukli się na całego zarówno między sobą jak i reprezentacje z poza kontynentów. Azja Gola wybrało dla was parę najciekawszych skrótów abyście wiedzieli, co w trawie piszczało na orientalnym kontynencie.

Mecze Japonii

Dm0EIpPX4AAA221

…tzn. jeden mecz zespołu kraju kwitnącej wiśni ze względu tragiczne warunki atmosferyczne odwołano spotkanie z Chile.

Trener Hajime Moriyasu zadebiutował w roli selekcjonera kadry Nipponu.
Pierwszy raz w ciągu swojej kariery trenerskiej użył innego ustawienia niżeli 3-6-1, taktyki, która przyniosła mu 6 różnych tytułów w Japonii (w tym 3 mistrzostwa J.League) jednak na poziomie międzynarodowym w finalnym momencie zawsze zawodziła (przegrane ćwierćfinały AFC U23 2018, finały niedawnych Igrzysk Azjatyckich)
Japończyk użył taktyki 4-2-3-1 które płynnie przechodziło w inne formacje (nawet grę 3 obrońców) i trzeba przyznać, iż mówiąc potocznie…pykło mu.

Japonia vs Kostaryka

Korea Południowa – era Paulo Bento

2018091000362_0.jpgOficjalnie ten etap historii piłki Azjatyckich Tygrysów rozpoczął się 7 września w meczu z Kostaryką.
Zwycięstwo 2-0 było tyleż efektywne, co efektowne.  Portugalczyk o nazwisku, z którego najwięksi rywale na kontynencie będą boki zrywać (Bento –rodzaj posiłku kuchni japońskiej) nie postawił na zbyt dużo nowych nazwisk.
Skupił się bardziej na przetestowaniu graczy już znanych za kadencji poprzednich trenerów.
Mimo wszystko zespół nabrał nowej energii i grał w obydwu meczach towarzyskich z pasją, którą ze świeczką szukać w Europejskich sparingach.

Bento w dwóch pierwszych spotkaniach 4 punkty.

Skrót meczu z Kostaryką:

Skrót meczu z Chile:

Chińskie Tajpej vs Malezja

Ostatni mecz Gary White’a w roli selekcjonera Tajwanu (jego opis poniżej).

https://azjagola.com/2018/09/09/najzdolniejszy-z-trenerow-o-ktorych-nie-slyszeliscie-w-hong-kongu/

Pożegnanie trenera, z zespołem który dzięki niemu odzyskał wiarę w wygrywanie nie mogło wypaść lepiej. Malezja, która jeszcze niedawno była poza zasięgiem Chińskiego Tajpej została pozamiatana

Kambodża vs Malezja 

sfsaf

Malezja parę dni później była rywalem Kambodży, w której debiutował jak selekcjoner 3 krotny uczestnik mistrzostw świata 2018 Keisuke Honda.
Wciąż aktywny piłkarz Melbourne Victory (wcześniej AC Milan, CSKA Moskwa) podziałał niczym dopalacz na swoich podopiecznych.
Niestety nie wystarczyło to do korzystnego wyniku.

Iran vs Uzbekistan

Carlos Queiroz trener reprezentacji Iranu nadal nie przedłużył swojego kontraktu, po MŚ złożył CV w paru konkurencyjnych federacjach (Między innymi Iranu i Korei Południowej) a mimo to cieszy się ogromnym wsparciem kibiców. Nikt nie wypomina mu brak lojalności, wszyscy za to mocno go dopingują by poprowadził Team Melli do mistrzostwa w Pucharze Azji 2019
Po drugiej strony barykady w roli selekcjonera Uzbekistanu Argentyńczyk Hector Cuper który zadebiutował na tym stanowisku ledwie 5 dni wcześniej (w meczu z Syrią).
W pierwszej połowie Uzbekistan wyprowadzał tyle groźnych kontr, iż cudem Iran nie przykrywał 3-0.  W drugie Iran uśpił czujność Uzbeków zanudzając ich na śmierć swoją szczelną obroną. Zemściło się to ładną dwójkową akcją Saeid Ezatolahi & Mehdi Torabi.

Chiński kryzys trwa.

Marcello Lippi od początku swojej przygody z reprezentacja Chin nie umie udowodnić swojej przydatności dla rozwoju piłki w tym kraju. Nie czuje czaczy, nie potrafi dotrzeć do piłkarzy, a nawet jak powoła jednego albo dwóch fajnych piłkarzy to bardziej wygląda to jak toto lotek, czy zabawa w wyliczankę niż przemyślane konstruowanie kadry.

2 mecze bez wyrazu, bez pomysłu na grę czy widocznej myśli taktycznej nie rokują dobrze na przyszłość. Dość powiedzieć, iż Lippi ma odsetek zwycięstw na poziomie 30% co nie powala na kolana.

Chiny vs Katar 

Chiny vs Bahrajn

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 350

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze