Dzisiaj w deszczowym Bangladeszu rozegrano półfinały SAFF Suzuki Cup.

Nepal 0-3 Malediwy

W pierwszej parze znalazły się ekipy Nepalu i Malediwów. Druga ekipa znalazła się w półfinale dzięki rzutowi monetą, a o całej sytuacji pisaliśmy tutaj.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Nepal, który wyszedł ze swojej grupy z pierwszego miejsca wyprzedzając m.in. Pakistan. Malediwy znalazły się w półfinale z dorobkiem 1. punktu i bez strzelonej bramki. Jak to jednak bywa w piłce azjatyckiej, należy spodziewać się niespodziewanego. Tak było i tym razem, gdyż Malediwy nie pozostawiły rywalom złudzeń i wygrały aż 3:0 po golach Ghanee i Waheeda, który strzelił dwie bramki w dwie minuty.

Indie 3-1 Pakistan

Indie vs Pakistan, czyli spotkanie o zawsze wysokiej temperaturze, nie tylko ze względu na walkę na boisku, ale i polityczne konflikty obu państw. Przed meczem można było się więc spodziewać spięć i brutalnych wejść. Oczywiście prognozy te się sprawdziły i oba zespoły kończyły mecz mając jednego zawodnika mniej.

Podobnie jak pierwsze spotkanie, to również miało swojego faworyta, którym byli obrońcy tytułu, czyli Indie. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, ale w drugiej Indie wzięły sprawy w swoje ręce i zdobyły 3 bramki. Autorami trafień byli Passi i Singh, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Honorowe trafienie dla Pakistanu zaliczył Mohammed Ali.

Finał SAFF Suzuki Cup pomiędzy Malediwami, a Indiami zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 251

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze