Dziś w Indonezji starcie Korea – Japonia, ale przede wszystkim starcie Kim Hak-Bum vs Hajime Moriyasu. Obaj Panowie mają zupełnie odmienną wizję prowadzenia swoich zespołów i ich style są dla siebie niczym ogień i woda.

Hajime Moriyasu gra piłkę bardziej defensywną i mniej atrakcyjną dla oka. Wygrywał już wiele ze swoim 3-6-1, np. 3 mistrzostwa Japonii w 4 lata, ale przez swój styl zanudzał kibiców tak jak robi to obecnie. Trzeba jednak przyznać, że jest do bólu skuteczny i grając “futbol totalny” dotarł do finału Igrzysk. Moriyasu został niedawno selekcjonerem dorosłej reprezentacji Japonii i ten pojedynek będzie przedsmakiem jego występów w meczach o stawkę z “Samurai Blue”. Więcej o nowym trenerze Japończyków pisaliśmy tutaj.

Kim Hak-Bum jest zupełnym przeciwieństwem Moriyasu. Koreańczyk preferuje piłkę ofensywną, w której widać dużo radości z gry. Koreańczycy strzelają dużo bramek i ciągle chcą więcej, co sprawia, że ich gra jest bardzo atrakcyjna dla oka. Jak to jednak bywa z takim stylem, Koreańczycy otwierają się przez to na kontry rywali i dla takich zespołów jak Japonia, są dość wygodnym rywalem.  Kim prowadził w przeszłości Koreański Seongnam, z którym sięgnął po mistrzostwo i puchar kraju. Jest on połączeniem tzw. “twardej ręki” z trenerem, który jest również przyjacielem swoich zawodników i potrafi z nimi pożartować. Nic więc dziwnego, że jest przez nich tak lubiany. Hak-Bum jest również miłośnikiem dbania o swoje ciało. W wieku 58. lat trenuje razem z zawodnikami i lubi ćwiczyć na siłowni, co widać na poniższym zdjęciu.

47lfBoyj

Za czasów pracy w Seongnam, jego podopiecznym był bohater tegorocznych Igrzysk Azjatyckich i gwiazda Gamby Osaka, Hwang Ui-Jo. Kim nauczył się wykorzystywać utalentowanego Koreańczyka jak żaden inny trener i to u jego boku Hwang rozwinął się najbardziej.

CdM34E1W

Mecz zapowiada się bardzo interesująco i powinien dostarczyć nam wiele emocji i dobrego futbolu.
Spotkanie Korea – Japonia rozpocznie się o 13:30 czasu Polskiego.

Autorzy tekstu:

Kamil Gala                  Adam Błoński
@GalsonHM             @Adam_Blonski

Wyświetleń: 392

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze