Koji Miyoshi to zawodnik, który nie ma sobie równych pod względem ilości meczów w Japońskiej młodzieżówce. Jest jej rdzeniem od 2011 po dziś dzień. W dzisiejszym meczu o mistrzostwo Igrzysk Azjatyckich z Koreą Południową możemy być świadkiem końca pięknej 8 letniej historii młodzieżowca Miyoshiego.

Przypomnę „krótką historii” jego występów w młodzieżowych zespołach Japonii.

W 2011 grał już w eliminacjach do mistrzostw Azji U16
2012 wygrał AFF U-16 Youth Championship
2012 drugie miejsce na Mistrzostwach Azji U16 (po karnych przegrana z Uzbekistanem)
2013 Mistrzostwa Świata U-18 (ćwierćfinał)
2015 SBS International CUP (2015)
2016 Panda Cup
2016 Mistrzostwa Azji  U19 wygrane przez Japonię
2017 Mistrzostwa świata U-20 (ćwierćfinał)
2018 Mistrzostwa AFC U-23
2018 turniej w Toulonie
2018 Igrzyska Azjatyckie

Do tego jeszcze z 10 pomniejszych międzynarodowych turniejów towarzyskich


Dla Miyoshiego którego twarz widzieliśmy za każdym razem kiedy tylko włączaliśmy mecz młodzieżówki może to być ostatni mecz w koszulce „Samurai Blue.”

Miejmy nadzieję, iż będzie to pamiętliwa batalii będącej pięknym zakończeniem historii, którą sam napisał.
A przed końcowym gwizdkiem meczu Korea Południowa – Japonia zapraszam na krótki opis tej ciekawej postaci.

05_l.jpg
167 63 1997 03 26  Obecny klub: Consadole Sapporo wypożyczony z Kawasaki Frontale
Pozycje, na których może występować: MC/AMC/FWL/FWR/DMC
W dotychczasowej karierze zawodowej: 43 występy 4 bramki oraz 7 asyst.
W tym 12 razy na pozycji Lewo skrzydłowego (FWL) 12 razy na pozycji AMC 2x MR 2xFWR 2 FC 1 MC

Wicemistrz Azji U-16 2012 roku
Uczestnik mistrzostw świata U-17 w roku 2013 (1/8)
Mistrz Azji 2016 U-19

Motor napędowy całej ekipy młodych samurajów.  Żywe srebro, zawodnik, którego pełno na każdej połowie boiska – wielki talent szykowany na następcę Kengo Nakamury w Kawasaki Frontale.
Połączenie technika i kreatora gry z zawodnikiem, który nie boi się sobie opaskudzić spodenek ostrym wślizgiem.
Miyoshi namaszczony został przez media, jako wielki talent po głośnym (dzięki jego osobie) spotkaniu towarzyskim 6 lat temu Kawasaki Frontale vs Frantale U18. 
W wyjściowym składzie Frontale U18 o dziwo wyszedł malutki Miyoshi który liczył wówczas zaledwie 14 lat.  Żeby dramaturgii nie było dość ten mikrus ośmieszył doświadczoną obronę Frontale i strzelił bramkę dla swojego zespołu.  Media już oszalały pomimo faktu, że mecz był tylko przedsezonowym sparingiem, (co prawda przy prawie pełnych trybunach) to już widziano w nim potencjalnego pretendenta do pobicia rekordu Takayuki Morimoto najmłodszego strzelca bramki w J.league (2 dni przed swoimi 16 urodzinami).
Niestety Miyoshi nie doczekał się awansu do pierwszej drużyny.
2 lata później, czyli w roku 2013 Miyoshi ponowił swój wyczyn i znów w przedsezonowym sparingu strzelił bramkę swojemu klubowi.

Madia już komunikowały (a prezes Kawasaki nie zaprzeczał), że Koji ma zostać w sezonie 2014 zakontraktowany do pierwszego zespołu Kawasaki Frontale.

Sami trenerzy Kawaski Frontale U18 chwalili się na stronie internetowej klubu, że Koji ciężko pracuje nad swoją siłą fizyczną, aby móc konkurować z „dorosłymi” zawodnikami.
W samym roku 2013 zawodnik przybrał 6 kg masy mięśniowej, ten imponujący wynik pokazuje jak zawodnik był zmotywowany do przybliżenia się do pierwszego zespołu.

Miyoshi w końcu zadebiutował 2 015 roku w  pierwszym składzie J.League.
Od tamtego czasu był już etatowym zawodnikiem pierwszego składu Kawasaki Frontale, który balansuje między pierwszą 11 a pozycją pierwszego wchodzącego z ławki.
W Kawasaki Frontale zaliczył 52 występy 7 goli oraz 7 asyst.

W 2018 roku, aby w końcu złapać formę startera przeniósł się do Consadole Sapporo gdzie od początku sezonu wystąpił już 18 razy zaliczył gola oraz 5 asyst.

Prawdopodobnie jeszcze rok lub 2 i otrzyma plac gry po Kengo Nakamurze (choć chętnych na to stanowisko nie brakuje)

Charakterystyka : Mózg całego zespołu, gra podobnie do legendarnego rozgrywającego Kengo Nakamury tylko na przyśpieszonych obrotach i z większą ilością dryblingów.  Lubi podciągnąć parę metrów z piłkę i oddać kąśliwy strzał z dystansu.  Świetnie dogrywa prostopadłe piłki zarówno po ziemi jak delikatną podcinką nad obrońcami rywala.  Doskonały technik
Minus :Kengo Nakamura na podwyższonych obrotach …tak ale często kończy to się porównaniem do jeźdźca bez głowy.  Często wykonuje daną czynność szybciej niż pomyśli o jej konsekwencjach, co kończy się śmiesznymi stratami.  Np. po przechwycie potrafi od razu puścić prostopadłą piłkę lobem nie patrząc nawet czy kolega rzeczywiście wychodzi na pozycję. Wykonuję np. piękny efektowny pivot z piłką nie widząc nawet rywala, co kończy się wpadnięciem na wyższego o głowę przeciwnika.

Jednak powyższe minusy można skwitować tylko słowem – młodość.

Miyoshi vs Kawasaki

Po spotkaniu, w którym to strzelił gola swojej „dorosłej” drużynie.

Ciekawostki :  Miyoshi zaczął grać w piłkę pod wpływem starszego brata który trenował w Kawasaki U18.  Niestety brat zrezygnował z grania w piłkę a Koji zapowiada się świetnie.

W wywiadzie stwierdził, że jego największe marzenie to wyjazd do Europejskiego klubu, zdradził że już parę klubów było go obserwować – jakie? tego już nie powiedział.

Poniżej Miyoshi w akcji


Autor tekstu:
Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 430

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze