W sobotę w Gisarze po raz 14. rozegrano spotkanie o Superpuchar Tadżykistanu.

Naprzeciw siebie stanęli: mistrz kraju Istiqlol Duszanbe (po raz 13., wcześniej wygrane w latach 2010-2012, 2014-2016 i 2018-2022 oraz porażka w 2017 roku) oraz zdobywca pucharu Rawszan Kulob (po raz czwarty, wcześniej wygrana w 2013 roku oraz porażki w latach 2014 i 2021).

Oba zespoły mierzyły się o Superpuchar dwukrotnie. W 2014 roku w Kulobie Istiqlol wygrał aż 5:0 zaś w 2021 roku w Gisarze “tylko” 2:0, o czym pisałem 2 lata temu tutaj.

Jak się okazało, w tym roku miało być inaczej, o czym przekonacie się poniżej.

Istiqlol Duszanbe – Rawszan Kulob 0:1 (Safarow 7)

Powtórzył się wynik z ostatniego meczu obu klubów, granego 30 kwietnia w lidze. Tutaj gracze z Kulobu przejęli piłkę na połowie rywali, Nazarow zostawił ją Safarowowi a ten popisał się pięknym strzałem z dystansu. O ile pierwsza połowa była raczej obustronna o tyle w drugiej Istiqlol ostrzeliwał wręcz bramkę bardzo dobrze dysponowanego Jewhena Hrycenki. Czy można już mówić o tym, że Istiqlol po latach zostanie zdetronizowany przez odrodzony Rawszan? Może jeszcze nie, gdyż może to tylko chwilowa zadyszka mistrzów kraju. Myślę, że przyszłość odpowie nam na to pytanie.

Składy obu zespołów:

Piłkarzem meczu został wybrany Jewhen Hrycenko. Pochodzący z Doniecka 28-letni ukraiński golkiper miał spory wkład w trofeum dla “Lwów”.

Kibice jak najbardziej dopisywali.

A oto galeria ze spotkania:

https://fft.tj/superkubok-tadzhikistana-2023-fotoobzor-matcha-istiklol-ravshan-0-1/

Cały mecz jest do obejrzenia na YouTube:

Podopiecznym Tochirdżona Muminowa gratulujemy drugiego triumfu w Superpucharze Tadżykistanu!

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 96

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze