W Wielką Sobotę na Stadionie Centralnym w Gisarze po raz 12. rozegrano Superpuchar Tadżykistanu.

Naprzeciw siebie stanęli: mistrz kraju Istiqlol Duszanbe (po raz jedenasty, wcześniej wygrane w latach 2010-2012, 2014-2016, 2018-2020 oraz porażka w 2017 roku) oraz zdobywca pucharu Rawszan Kulob (po raz trzeci, wcześniej wygrana w 2013 roku i porażka rok później).
Tylko raz zdarzyło się. by Istiqlol nie grał o to trofeum. Miało to miejsce w 2013 roku, kiedy triumfował właśnie Rawszan. Rok później oba zespoły spotkały się w boju o Superpuchar i w Kulobie Istiqlol nie pozostawił żadnych złudzeń, wygrywając aż 5:0. Teraz takiego pogromu nie było.

Istiqlol Duszanbe – Rawszan Kulob 2:0

Gole: Dogan 52, A.Dżaliłow 60

Zaskoczenia nie było. Pierwszy gol to zagranie bodajże Japończyka Ryoty Nomy na lewo, wejście innego debiutanta, mianowicie Holendra Huseyina Dogana jak dzik w żołędzie w pole karne z lewej strony i jego strzał obok Rizojewa. 8 minut później kapitan Aliszer Dżaliłow popisał się ładnym strzałem zza pola karnego i stołeczny klub ostatecznie ustanowił jubileusz, czyli po raz dziesiąty sięgnął po trofeum.

Całe spotkanie tutaj:

Składy obu drużyn:

Bardzo cieszy obecność kibiców na trybunach. Łącznie było ich 5500.

Piłkarzem meczu został wybrany Huseyin Dogan. Lepszego debiutu w nowych barwach nie mógł sobie wymarzyć.

A Istiqlolowi gratulujemy dziesiątej wygranej w tych rozgrywkach!

Terminarz 1. kolejki Coca-Cola Wyższej Ligi (04-06.04):

Faizkand Wose – CSKA Pomir Duszanbe
FK Chodżent – Duszanbe-83
Eschata Chodżent – Chatlon Bochtar
FK Istarawszan – Rawszan Kulob
Kuktosz Rudaki – Istiqlol Duszanbe przełożony, gdyż Istiqlol chce się dobrze przygotować na fazę grupową Ligi Mistrzów AFC, której spotkania będzie rozgrywał w dniach 15-30 kwietnia w Rijadzie. Jego rywalami będą miejscowy Al-Hilal, Shabab Al-Ahli Dubaj oraz ktoś z pary Al-Gharafa/AGMK Olmalik.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 335

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze