Dziś po raz jedenasty rozegrano Superpuchar Kirgistanu.

Naprzeciw siebie stanęli: mistrz kraju Abdysz-Ata Kant (po raz trzeci, wcześniej wygrana w 2016 roku i porażka w 2012) kontra zdobywca pucharu Ałaj Osz (po raz siódmy, wcześniej wygrane w latach 2017 i 2018 oraz porażki w latach 2014, 2016, 2019 i 2021).

Oba zespoły już raz grały ze sobą o Superpuchar. 8 marca 2016 roku, dokładnie 6 lat temu Abdysz-Ata zwyciężyła 1:0. A jak było w tym roku?

Stadion im. Achmatbeka Sujumbajewa, Osz:

Ałaj Osz – Abdysz-Ata Kant 1:0 (Artykbajew 82)

Ech, cóż. Nie było to porywające widowisko. Widocznie chłopaki się jeszcze nie rozbudzili po zimowej przerwie. Jedyną godną odnotowania akcją meczu była ta, która przyniosła jedynego gola. Sarykbajew wbiegł z lewej strony w pole karne, został przy linii końcowej powstrzymany przez rywali, jednak piłka dotarła do Artykbajewa, który płaskim strzałem dał wygraną ekipie z Oszu.

Wyjściowe składy:

Ałaj: Abdullajew – Zajmenkow, Tujczybajew, Stałbekow, Sydykow (k), Taałajbekow, Prylopa, Sochibow, Adżinijazow, Szamurzajew, Karipow

Abdysz-Ata: Islamkułow – Kałuhin (k), Iskakow, Azarow, Kożuchar, Izakow, Czaryjew, Ckanian, Meżytow, Tałajbek uulu, Achmatalijew

Piłkarzem meczu został strzelec zwycięskiego gola, Ryskeldi Artykbajew.

Ałaj wygrał po raz trzeci, co czyni go wiceliderem pod względem triumfów w superpucharze (więcej ma tylko Dordoi Biszkek – 6). Gratulacje!

Galeria z meczu i dekoracji:

Aha i bardzo ważna informacja przed startem ligi:
Ta wciąż będzie liczyć 10 drużyn, jednak mamy dwie zmiany.
W miejsce rozwiązanego Kaganata Osz oraz spadającego szczebel niżej Nur-Batkena mamy dwie inne ekipy: OSzMU Ałdijer Kurszab (wracający do elity po spadku w 2016 roku) i Muras United Dżalalabad. Ponadto jak w zeszłym roku zagrają: wspomniane Ałaj i Abdysz-Ata a także Ałga Biszkek, Dordoi Biszkek, Ilbirs Biszkek, FK Kara-Bałta, Neftczi Koczkor-Ata i Tałant Kant.
Dokładnej daty startu sezonu ligowego 2023 w Olimpbet Premier-Lidze jeszcze nie znamy.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 167

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze