Niby człowiek wiedział a jednak się łudził… Od kwietnia czekałem na to spotkanie. Czyli od kiedy wiadome były końcowe rozstrzygnięcia w grupach Azjatyckiej Ligi Mistrzów w zachodniej części kontynentu.
Szczególnie czekałem na ten mecz, gdy okazało się, że zawodnikiem Al-Shabab zostanie Grzegorz Krychowiak. Nasz reprezentacyjny pomocnik nie zagrał wprawdzie w niedzielnym spotkaniu ale i tak odliczałem tygodnie, dni i godziny do starcia Nasafu w 1/8 finału AFC Champions League.

I oto nadeszło…

Mecz ten, tak jak reszta spotkań, które mają wyłonić finalistę tych rozgrywek z części zachodniej, grany był w Katarze.
Ten konkretnie był rozegrany na stadionie Al-Janoub w Wakrze.

No cóż można rzec, zasłużona wygrana saudyjskiej ekipy. Widoczny na powyższym zdjęciu Ever Banega pokazał doświadczenie, zebrane w Europie, konkretnie w Sevilli, Valencii czy Interze Mediolan. W ofensywie był jak profesor. Strzelił gola i asystował. Po jego podaniu piłkę dostał Hussain Al-Qahtani, po którego strzale piłka odbiła się po rykoszecie od Gajbullajewa i utrudniła wyraźnie zadanie Nematowowi, który prawie obronił strzał w 12. minucie.
W 37. minucie najlepszą sytuację przed przerwą na wyrównanie miał Bozorow ale po strzale z linii pola karnego piłka minimalnie poszła obok słupka. W pierwszym kwadransie drugiej połowy “Białe Lwy” rozegrały znakomitą, zespołową akcję, którą strzałem po ziemi od słupka wykończył Banega. Podopieczni Ruzykuła Berdyjewa mieli swoje szanse lecz albo wykazywali się nerwowością albo nieskutecznością albo łamali sobie zęby na mądrze grającej obronie. Al-Shabab zagrał mądrzej i to on melduje się w ćwierćfinale.

Poza tym za rijadzkim zespołem przemawiała historia. Nasafowi zawsze ciężko szło przeciw saudyjskim ekipom zaś Al-Shabab dobrze wspomina starcia z przedstawicielami Uzbekistanu (konkretnie z Pachtakorem).

Nasaf w azjatyckich pucharach od 2015 roku:

Al-Shabab w azjatyckich pucharach od 2010 roku:

No i cóż. Al-Shabab Rijad – Nasaf Karszy 2:0 i należy pogratulować podopiecznym Vicente Moreno awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów AFC. A przedstawiciele byłego ZSRR zakończyli już zmagania w przedłużonym sezonie azjatyckich pucharów 2022/23.

Skrót spotkania:

Przypominam, że następna edycja Ligi Mistrzów AFC będzie grana już systemem popularnym w Europie, czyli jesień-wiosna. Eliminacje odbędą się w sierpniu a faza grupowa będzie rozegrana jesienią. Faza pucharowa zaś będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2024 roku. Nasaf jako zdobywca Pucharu Uzbekistanu zobaczymy w przyszłej edycji tych rozgrywek, gdzie może będzie miał okazję do rewanżu za niedzielne spotkanie.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 183

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze