Urawa Red Diamonds została dzisiaj ukarana przez władze J.League za naruszenie regulaminu. Wspomniana kara wynosi 20 milionów jenów.

Klub z Saitamy nie pierwszy raz zostaje ukarany za naruszenie/złamanie regulaminu ligi. W dużej mierze ma to miejsce dzięki fanatycznym kibicom klubu, którzy pomimo zakazów i ograniczeń chcą jak najgłośniej i możliwie jak najokazalej wspierać swój klub często łamiąc regulamin. Tym razem wszystko poszło o złamanie procedur covidowych.

Pierwszy zarzut dotyczy nieumiejętności pilnowania swoich kibiców przez klub. A chodzi o to, że przed meczem z Kashimą Antlers (21 maja 2022) kibice Urawy zebrali się przed bramą północną, aby przywitać autobus z zawodnikami Red Diamonds. W komunikacie czytamy, że była to “grupka około 60 osób, która głośno śpiewała przez ok. 10 minut”. Niektórzy kibice z tej grupki nie mieli też maseczek, albo mieli je założone w sposób niewłaściwy. Wszystko to stanowi złamanie regulaminu covidowego mającego na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Drugi zarzut dotyczy zachowania kibiców Urawy Red Diamonds podczas wyjazdowego meczu z Gambą Osaka (2 lipca 2022), kiedy to kibice gości zaczęli dopingować swoich zawodników w 92. minucie, pomimo zakazu dopingu jaki wtedy obowiązywał. W komunikacie widnieje, że wspomniana grupka składała się z “przynajmniej 100 osób”, które głośno dopingowały przez ok. 5 minut. Tutaj również pojawił się zarzut dotyczący maseczek, gdyż według ligi niektóre osoby ich nie miały, albo miały je założone w sposób niewłaściwy. Poniżej wspomniana sytuacja:

Liga nałożyła na klub karę w wysokości 20 milionów jenów, co uargumentowała tym, że poprzednie nałożone na klub kary nie odniosły skutku, a zachowanie fanów będące winą klubu jest społecznie szkodliwe. Liga podaje ponadto konkretne przykłady meczów, w których na trybunie kibiców Reds widniały banery krytykujące obostrzenia i środki zapobiegania koronawirusowi na stadionach. Pojawia się też zarzut w stronę klubu, jakoby ten ignorował prośby władz ligi o wydaniu oficjalnego komunikatu do kibiców, w którym ten napisałby o podporządkowaniu się wszystkim regułom i zaapelował o pozostawienie podobnych banerów w domu. Takiego komunikatu nie było, ale taki komunikat klub będzie musiał wystosować teraz.

Poza 20 milionami jenów, Urawa Red Diamonds musi więc zamieścić na swojej stronie internetowej specjalny komunikat skierowany do kibiców, w którym potępi podobne zachowania i poprosi kibiców o sztywne przestrzeganie regulaminu.

Pełny komunikat:

Wyświetleń: 226

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze