U tych Kirgizów to co chwila dzieje się coś ciekawego. Jak Dordoi nie może odpalić to Ałaj grzęźnie w mieliźnie. Do tej pory w tabeli prowadził rewelacyjny beniaminek Nur-Batken. A teraz lideruje kto inny. Ale tego dowiecie się z niniejszej notki. Zapraszam!
4. kolejka (6-7 kwietnia)
Ałga Biszkek – Ałaj Osz 2:0 (Mambetalijew 41, Tapajew 88)
Generalnie zasłużona wygrana stołecznej drużyny w derbach najstarszych klubów Kirgistanu. Przypieczętowały ją główka Mambetalijewa po zagraniu Zemlianuchina z rzutu wolnego oraz wykończenie zespołowej akcji strzałem Tapajewa po ziemi. I nie przeszkodziło Ałdze to, że kończyła w osłabieniu (czerwień dla Kadyrżanowa).
Neftczi Koczkor-Ata – Ilbirs Biszkek 1:0 (Chajdarow 44)
Nafciarze co rusz bombardowali bramkę gości lecz wycisnęli z tego tylko jednego gola po podaniu głową i strzale również głową.
Nur-Batken – Dordoi Biszkek 1:3 (Szakirow 70 – Kojo 9, Focsa 25, Azarow 40)
Beniaminkowie podejmowali mistrzów jako liderzy. Ci ich moment wyjaśnili i liderowanie Nur-Batkena się skończyło. Natomiast “Dordojewcy” pozostali jedyną niepokonaną ekipą w lidze.
Kaganat Osz – Abdysz-Ata Kant 0:0
Oski klub potrafi napsuć krwi ekipom wyżej notowanym (minimalna porażka z Dordojem czy remis z Ałajem) zatem i teraz urwali oczko Abdysz-Acie, która osiągnęła pierwszy remis w tym sezonie.
Tałant Kant – FK Kara-Bałta przełożony
W tej kolejce padło 7 goli (1,75 na mecz).
11 kwietnia awansem rozegrano mecz 16. kolejki:
Ilbirs Biszkek – Neftczi Koczkor-Ata 3:1 (Nurmat uulu 2, Bekberdinow 12-karny, Baktybekow 77 – Salijew 40)
Na rewanż nie trzeba było długo czekać. Ilbirs zwyciężył “Nafciarzy” i to on został nowym liderem tabeli. Ciekawe, na jak długo?
Łącznie w 4 kolejkach (20 spotkań) strzelono 52 bramki (13 na kolejkę i 2,6 na mecz).
Tabela:
Strzelcy:
Zapowiedź następnej kolejki:
Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Wyświetleń: 262