Za nami już 4 kolejki w turkmeńskiej Yokary Lidze. Wszystkie drużyny już zdążyły się dobrze rozgrzać i naparzają się aż pióra lecą. Szczegóły znajdziecie w niniejszym przeglądzie kolejki nr 4!

Ahal Anew – Szagadam Turkmenbaszy 4:0 (Tagajew 12-karny, 82-karny, Durdyjew 38, Gurbani 87)

Elman Tagajew nie zwalnia tempa. 32-latek zapakował trzeciej ekipie zeszłego sezonu kolejne dwie bramki. To pomogło wicemistrzom kraju umocnić się w czubie tabeli. “Primorcy” spadli zaś na trzecią pozycję.

Żółte kartki: Tamurkin, Mamedow – Nurłyjew
Sędzia: Mamedow (Aszchabad)

Energetik Turkmenbaszy – Merw Mary 2:3 (Chałłyjew 42, Muchamedberdyjew 59 – Saparow 70, Mirsułtanow 90-prawdopodobnie gol nr 50 w tym sezonie ligowym, Dowletmuradow 90+6)

Na dole tabeli działo się sporo. “Murgabcy”, którzy po odpadnięciu z Pucharu Turkmenistanu zmienili trenera (Machtymkułego Begenczewa zastąpił Rahim Kurbanmamedow, który w tym meczu z powodów rodzinnych nie mógł poprowadzić nowej drużyny i poleciał do Aszchabadu a Merw poprowadził Witalij Alekpierow) pokazali charakter i z 0:2 wyszli na 3:2, “Energetyków” zostawiając na dnie tabeli i samemu odnosząc pierwszą wygraną w tym sezonie.

Żółte kartki: Muchamedberdyjew, Annamamedow, Pirkułyjew – Mirsułtanow, M.Nazzyjew, J.Nazzyjew
Czerwone kartki: Annamamedow – Mirsułtanow, obaj w 90+1. minucie
Sędzia: Kurbanow (Aszchabad)

Nebitci Balkanabat – FK Aszchabad 1:0 (Abyłow 73)

Pierwszą wygraną w bieżącej ligowej kampanii odnieśli również “Nafciarze”. Choć trafienie Guwancza Abyłowa nie musiało być jedynym w tym meczu – w 88. minucie Merdana Kurbanowa z jedenastu metrów wyczuł Muchamed Owezow i nie było 2:0. W każdym razie 3 punkty zostają w Balkanabacie.

Żółte kartki: Annajew, Gułyjew, Tukijew – Bajłyjew, Annadurdyjew
Sędzia: Sapajew (Daszoguz)

Altyn Asyr Aszchabad – Kopetdag Aszchabad 2:1 (Annadurdyjew 20, 36-karny – Seitmuchamedow 27)

Widoczny na zdjęciu jegomość dał swoim “doppelpackiem” cenne 3 oczka w derbach stolicy i sam awansował na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców oraz wywindował “Sygnalistów” ponownie na pozycję wicelidera. Zaś zespół Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Turkmenistanu dalej pozostaje bez ligowej wygranej.

Żółte kartki: Bajow, Titow, Tursunow, Redżebow, Atajew – Bajramow, Marsadow, Akmamedow
Sędzia: Chaknazarow (Aszchabad)

W tej kolejce padło 13 goli (3,25 na mecz) zaś ogółem w 4 kolejkach (17 spotkań) strzelono 52 bramki (13 na kolejkę i 3,06 na mecz).
Spotkania grane są bez publiczności.

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź najbliższych meczów (12 listopada)
5. kolejka (grana była 20 i 22 października): Szagadam – Energetik i Merw – Nebitci
1. kolejka (grana była 25 października): Kopetdag – Aszchabad

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 285

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze