Sporo się działo w kolejce numer 24 Coca-Cola Wyższej Ligi Tadżykistanu. Zatem szybko przechodzimy do przeglądu!

FK Istarawszan – FK Chodżent 1:2 (Mammurdżonow 45 – Tursunow 45+2-karny, Oczyłow 59)

W 15. minucie po centrze Serdiuka Jodgorow trafił w słupek i goście nie prowadzili. Pod koniec pierwszej połowy było najciekawiej. Do dalekiej piłki do przodu doszedł Mamurdżonow, wszedł w pole karne i pokonał Barotowa strzałem przy słupku. Jeszcze przed przerwą „Orły” doprowadziły do remisu. Azimow zahaczył Tursunowa w polu karnym po czym sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. W drugiej połowie Olim Karimow posłał z około 30 metrów bombę z rzutu wolnego i Chodżent objął prowadzenie, którego już nie oddał. Ścigający się z Istiqlolem zespół Rustama Chodżajewa odciął Istarawszan od podium. Widzów: 7300

Chatlon Bochtar – Eschata Chodżent 2:1 (Awgonow 7, Baki-Achunow 85 – Ergaszew 35-gol nr 300 w tym sezonie ligowym)

Sorbon Awgonow wyszedł sam na sam z Gadojbojewem i pokonał go strzałem po ziemi. W odpowiedzi Dżachongir Ergaszew zaskoczył Godsona strzałem z dystansu. Tak zaskakującym, że nawet kamera nie nadążyła. W drugiej połowie Chatlon przejął inicjatywę i za sprawą dośrodkowania z lewego rogu oraz główki Bakiego-Achunowa zdobył zwycięskiego gola. Tak oto bochtarski klub utrzymał się w górnej połowie tabeli. Widzów: 1000

Istiqlol Duszanbe – CSKA Pomir Duszanbe 3:1 (Noma 6, Miszczenko 15, Mabatszojew 21-karny – Soliechow 70)

Szybko mistrzowie wybili rewelacyjnym „Armiejcom” myśli o jakichkolwiek punktach w tym meczu:
1:0 – ładny wolny Japończyka
2:0 – Noma dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego a Ukrainiec celnie główkował
3:0 – Bobijew faulował w polu karnym Aliszera Dżaliłowa po czym Mabatszojew nie pomylił się z jedenastu metrów
3:1 – ładnie rozegraną akcję po ziemi wykończył Soliechow
Zdaje się, że piłkarzom Witalija Lewczenki tylko jakaś katastrofa mogłaby odebrać kolejne mistrzostwo. Widzów: 550

Rawszan Kulob – Faizkand Wose 2:1 (Saidchodża 26, Osei 88 – Murodow 43)

Było mokro. Od początku przeważali gospodarze i objęli prowadzenie po iście zaskakującym strzale zza pola karnego, że aż Azimdżon Karajew stanął i pomyślał „WTF?!”. Jeszcze przed zejściem do szatni Murodow wszedł w pole karne, Rustamow kopnął w niego piłką a ta się odbiła i… wpadła do siatki. Kiedy wydawało się, że nastąpi podział punktów, strzał po koźle oddał Kamczynow, Karajew odbił piłkę przed siebie a Ghańczyk dobił piłkę do bramki. O ile Rawszan może być raczej spokojny o ligowy byt na kolejny sezon o tyle Faizkand o to utrzymanie musi jeszcze drżeć. Widzów: 1000

Kuktosz Rudaki – Duszanbe-83 3:1 (Sułtonow 16, 26, Safarow 82 – Murodow 75)

„Mecz o 6 punktów” na dole tabeli rozstrzygnął na swą korzyść Kuktosz, który oddalił się od strefy spadkowej. Zaś podopieczni Alijora Aszurmamadowa zaznali piątej porażki z rzędu i chyba powoli mogą myśleć o spadku. Widzów: 1500

W tej kolejce padło 17 goli (3,4 na mecz) zaś ogółem w 23 kolejkach (114 spotkań) strzelono 315 bramek (13,7 na kolejkę i 2,76 na mecz).
Wszystkie 5 spotkań tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 11350 widzów (2270 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

Rozegrano kilka dni później pierwsze mecze półfinałowe Pucharu Tadżykistanu:

Istiqlol Duszanbe – Eschata Chodżent 4:3 (M.Dżaliłow 8, A.Dżaliłow 25, Safarow 28, Noma 38 – Ergaszew 42, 71-karny, Inojatow 73). Widzów: 200

FK Chodżent – Rawszan Kulob 4:0 (Bobodżonow 20, Tursunow 39, Bozorow 73, 80). Widzów: 2000

Rewanże zaplanowano na 27 i 28 listopada.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk