Keisuke Honda znalazł w końcu nowy klub. Były zawodnik takich firm jak CSKA Moskwa, czy AC Milan, został dzisiaj piłkarzem litewskiego FK Suduva Marijampole. To już dziewiąty kraj w karierze 98-krotnego reprezentanta Japonii.

Honda to prawdziwy Mr. Worldwide. W trakcie swojej kariery grał w Japonii, Holandii, Rosji, we Włoszech, w Meksyku, Australii, Brazylii, Azerbejdżanie, a teraz zagra na Litwie. Można się spodziewać, że wiele z tych ruchów miało związek z działalnością ogromnej korporacji, której Honda jest właścicielem i która działa na całym świecie, ale nawet mimo to trzeba przyznać, że jest to kariera bardzo niezwykła. Jakby tego było mało, Honda nadal jest trenerem reprezentacji Kambodży, chociaż w oficjalnych papierach rolę trenera pełni Ryu Hirosue.

Sam Keisuke Honda nie do końca był świadomy do jakiego klubu przychodzi. Na konferencji postanowił nie iść śladem zawodników będących wielkimi fanami klubów do których przechodzą, lecz obrał taktykę szczerości. Pełnej szczerości.
Został zapytany o nazwę klubu do którego przychodzi, gdyż nie wymienił jego nazwy ani raz podczas oficjalnego streama z prezentacji. Odpowiedział na to w sposób następujący:

“Jak to… Suduva, prawda?? Jesteśmy na pierwszym miejscu, tak?”

“Nie wiedziałem, że Litwa leży w Unii Europejskiej dopóki nie przeszedłem odprawy w Amsterdamie” – dodał.

FK Suduva Marijampole zaiste znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli ligi litewskiej. Nowy zespół Keisuke Hondy ma 4 punkty przewagi na Żalgirisem Wilno, ale ma też 3 rozegrane mecze mniej.

Wyświetleń: 394

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze