Lee Kang-In będzie kontynuował karierę w La Liga w Realu Mallorca, ponieważ mimo wściekłości kibiców Valencia rozwiązała jego kontrakt po dekadzie obecności w klubie.

Według doniesień prasowych wszystko wskazuje, że Lee uda się na Majorkę, chociaż był również powiązany z wieloma klubami, w tym z Newcastle United, Wolverhampton i Southampton.

Mając do wykorzystania zaledwie dwa dni w okienku transferowym, Valencia podobno chciała rozwiązać kontrakt Lee bez żadnych opłat transferowych, aby zwolnić jedno ze swoich miejsc dla graczy spoza UE.

Lee dołączył do hiszpańskiego klubu w 2011 roku, kiedy miał zaledwie 10 lat. Od tego czasu spędził połowę swojego życia, przebijając się przez klubową akademię, dołączając do zespołu A po raz pierwszy w październiku 2018 r. W zeszłym sezonie Lee wystąpił w klubie 27 razy (wiele zaliczając z ławki rezerwowej) i strzelił jedną bramkę.

Ogólnie od pierwszego założenia koszulki „nietoperzy” Lee zaliczył 62 występy w trakcie których strzelił 3 bramki i dołożył 4 asysty.

Kiedy Valencia sprzedała kilku czołowych zawodników pierwszej drużyny zeszłego lata, większość fanów uważało, ze klub dzięki temu skoncentruje się na rozwoju młodzieży, takiej jak Lee.
To, że został przeniesiony do innego klubu bez kosztów, wskazuje na chaos za kulisami w klubie i kompletny brak spójnego planowania.

Jeśli transfer zostanie potwierdzony to faktem okaże się złączenie sił dwóch największych młodzieżowych talentów ostatnich lat Japonii oraz Korei Południowej.  W Majorce bowiem gra wychowanek Barcelony a oficjalnie nadal zawodnik Realu Madryt – Takafusa Kubo.  Złączenie sił MVP Mistrzostw Świata U20 w Polsce oraz gwiazdy Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie frajdą dla każdego miłośnika azjatyckiej piłki.  Dla samej Majorki będzie to ogromny zastrzyk nieszablonowej kreatywności mogącej rozmontować każdą obronę rywali.

Azja Gola, już gwarantuje sprawozdania z każdego spotkania, w którym dynamic duo wystąpi na boisku. Będzie się działo, będzie zabawa!

Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 505

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze