Niestety, po tym, jak w ostatnich dwóch tygodniach liczba dziennych zachorowań na koronawirusa wzrosła dwukrotnie (przez ostatni tydzień między 800 a 1000 przypadków dziennie) władze zdecydowały się ponownie zamknąć trybuny i znów można było się poczuć jak na treningu. Ale cóż, najważniejsze, że w ogóle liga była grana.

A oto co przyniosła kolejka nr 13 Coca-Cola Super Ligi:

Lokomotiw Taszkent – Nasaf Karszy 2:0

Gole: Amonow 13, 38-gol nr 200 w tym sezonie ligowym

Złe zagranie Mannonowa przejął Amonow, poszedł odważnie przez pół boiska, wjechał w pole karne i płaskim strzałem pokonał Nematowa. Tak po prostu. Inna sprawa, że chwilę wcześniej nieuznanego gola mieli goście. Jeszcze w pierwszej połowie Azizbek Amonow znów poszedł przebojem od połowy boiska w pole karne i znów trafił do siatki. W odpowiedzi tuż przed przerwą kapitan Eszmurodow główkował w poprzeczkę. W 89. minucie za brutalny faul z boiska wyleciał Abdurachimow i Nasaf kończył w osłabieniu. Porażka ta odcięła “Smokom” drogę do podium.

Maszal Muborak – Surchon Termez 2:1

Gole: Ononiwu 47, Okwara 81 – Abdurachmonow 75

Akcje szły z obu stron lecz więcej miał ich Maszal. Centra Ubajdullajewa z prawej flanki i główka Nigeryjczyka dały “Gazowinikom” prowadzenie tuż po przerwie. W odpowiedzi Achmadow zagrał z prawej strony w pole karne, Chołturajew przejął piłkę, próbował mu Ibe przeszkodzić, ta trafiła do Abdurachmonowa a ten wyrównał. No to Maszal znów wyszedł na prowadzenie. Kuzijew przejął piłkę w środku pola, zrobił rajd w pole karne, wystawił piłkę graczowi z Afryki a ten oddał płaski strzał. Maszal oddalił się od strefy spadkowej zaś mający problemy finansowe Surchon (ponoć od trzech miesięcy wypłat nie ma) został na dnie tabeli.

FK Andidżan – Turon Jajpan 1:1

Gole: Zabielin 51 – Abdulladżonow 38

Prowadzenie gościom dało dośrodkowanie Abduraszidowa z prawej flanki i główka Abdulladżonowa. Wcześniej mógł je dać Babić ale z rzutu wolnego trafił w spojenie. Jeszcze w pierwszej połowie Andidżanowi udało się obić słupek. Jednak w drugiej już znalazł drogę do siatki. Ściągnięty latem z Niemena Grodno Paweł Zabielin odpowiednio ułożył nogę po zagraniu Ismoiłowa z prawej strony. Jeszcze swoje szanse mieli goście, nawet udało im się strącić bidon z siatki bramkarza Andidżanu ale remis pozostał. Z niego obie strony raczej nie są zadowolone, gdyż mają po 8 punktów i wciąż pozostają w strefie barażowo-spadkowej.

Pachtakor Taszkent – Bunyodkor Taszkent 1:0

Gol: Ćeran 45+2-karny

Na początku ataki “Jaskółek” powstrzymywali słupek i Sujunow w bramce. Potem akcje szły z obu stron, choć w drugiej połowie coraz częściej goście szukali szczęścia z dystansu. Do siatki trafił jedynie Dragan Ćeran, celnie trafiając z rzutu karnego, podyktowanego za faul Ergaszewa na żółtą kartkę na Chołmatowie. Po wygranej w Derbach Stolicy “Lwy” umocniły się w czubie tabeli i wciąż są niepokonane.

Sogdiana Dżyzak – AGMK Olmalik 0:0

Oba zespoły miały problemy z trafieniem do bramki. Szczególnie “Górskie Wilki”, które przeważały po przerwie, strasząc gości stałymi fragmentami gry. Z tego wyniku najbardziej cieszy się… Pachtakor, który obu tym ekipom z podium jeszcze bardziej odjechał w tabeli.

Kokand-1912 – Nawbahor Namangan 1:2

Gole: Chałmuchamedow 90+7 – Achmedow 13, Teliakow 82

Prowadzenie “Orłom” dał bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Achmedow. Do końca pierwszej odsłony Kokand szukał wyrównania, głównie stałymi fragmentami gry. Na drugie trafienie trzeba było jednak trochę poczekać. Sołowiow dostał uruchamiającą prostopadłą piłkę do przodu, wyłożył ją w polu karnym wchodzącemu Teliakowowi a ten wiedział co czynić. W doliczonym czasie gry Murod Chałmuchamedow wkręcił piłkę z lewego rogu i jedni przyznają jemu gola (tak jak ja) a drudzy uznają, że był to samobój Gołbana. Interpretację zostawiam Czytelnikom.

Metalurg Bekobod – Kyzyłkum Zarawszon 1:2

Gole: Ibragimow 67 – Wacadze 56, Grigalaszwili 64

Po pełnej dominacji Metalurga pierwszej połowie goście wyszli na prowadzenie na początku drugiej. Kuchianidze do Azimowa, ten z prawej strony wypatrzył Wacadzego a Gruzin efektownie pokonał Łobanowa. Chwilę później wynik podwyższył jego rodak – Tołmasow posłał długą piłkę do przodu ze środka pola, Grigalaszwili poradził sobie z Farruchżonem Ibrochimowem i przelobował golkipera “Metalowców”. Zaś w odpowiedzi Ibragimow wkręcił piłkę bezpośrednio z lewego narożnika. “Poszukiwacze Złota” wygrali 4 ostatnie ligowe starcia i do podium tracą już tylko punkt.

W tej kolejce padło 14 goli (2 na mecz) zaś ogółem w 13 kolejkach (91 spotkań) strzelono 212 bramek (16,31 na kolejkę i 2,33 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Klasyfikacja kartkowa:
9 pkt – Władysław Kosmynin (Turon) – 6 żółtych i 1 czerwona
7 pkt – Płamen Dimow (Andidżan) – 4 żółte i 1 czerwona, Iskander Szojkułow (Sogdiana) – 7 żółtych

Zapowiedź następnej kolejki:

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 326

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze