Iracki Związek Piłki Nożnej ogłosił w sobotę powołanie Holendra Dicka Advocaata na głównego trenera reprezentacji Iraku.

73-letni Advocaat mimo wcześniejszego ogłoszenia emerytury, zastępując Słoweńca Srecko Kataneca, powraca do Azji po raz trzeci, jako główny trener reprezentacji narodowej, po tym jak wcześniej prowadził Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2005 roku i Koreę Poludniowa w finałach Mistrzostw Świata FIFA 2006.

Advocaat może pochwalić się dużym doświadczeniem, trenując kilka europejskich drużyn narodowych, w tym rodzimą Holandię, Belgię, Rosję i Serbię. Trenował także kilka klubów w Holandii, Szkocji, Niemczech, Anglii i Turcji oraz zdobywał tytuły z PSV Eindhoven, Rangers i Zenit Saint Petersburg. Do tego ostatnie klubu, ściągnął swoich dawnych koreańskich podopiecznych, Kim Dong-Jina oraz Lee Ho umożliwiając im spełnienie marzeń o europejskiej karierze.
Z reprezentacją Holandii udało mu się dostać do ostatniej ósemki podczas Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku; W swoim drugim spotkaniu z pracą selekcjonera Holandii zaszedł z tą ekipą do półfinału Mistrzostw Europy w 2004 roku.

Poniżej pamiętny remis Korei Południowej z Francja na MŚ w 2006 roku.

Irak znajduje się w grupie A ostatniej rundy azjatyckich eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze wraz z Islamską Republiką Iranu, Syrią i Libanem, Koreą Południową i ZEA. Advocaat zna już te dwa ostatnie kraje; był tam wcześniej selekcjonerem, co powinno pomóc w rozpracowaniu rywali. Chcąc po raz drugi zakwalifikować się do finałów Mistrzostw Świata FIFA, Irak rozpocznie kampanię kwalifikacyjną przeciwko Korei Południowej w Seulu 2 września.

Poniżej mamy pięknie ukazany pracowity grafik Holendra.

W ubiegłym sezonie Advocaat pracował w Feyenoordzie, po czym zaznaczył, że kończy karierę trenera klubowego. Zasugerował wtedy, że nadal będzie rozważał opcję, jako trener reprezentacji.

Jak widać Pan trener jest słowny, teraz czy dotrzyma kolejnego słowa i zakwalifikuje Irak na mundial w Katarze?

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 274

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze