Arabia Saudyjska rozpoczęła  olimpijski turniej piłki nożnej Tokio 2020 przegraną 2-1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej na Międzynarodowym Stadionie w Jokohamie, dzięki czemu spadli na sam dół w grupy D.  W grupie tej znajdują się jeszcze takie piłkarskiej mocarstwa jak Brazylia oraz Niemcy.

Saudyjczycy mają teraz przed sobą górę, na którą muszą się wspiąć, jeśli mają osiągnąć założony przed turniejem cel jakim było wyjście z grupy.

Podopieczni Saada Al-Shehri byli przez większość pierwszej połowy lepszą drużyną niż WKS.
Ich żywiołowa gra nie pozwalała graczom z Afryki utrzymać się przy piłce czy kreować akcję podbramkowe na saudyjskiej połowie.

Jednak to afrykańska drużyna objęła prowadzenie, gdy w 39 minucie pozornie nieszkodliwe dośrodkowanie wpadło do własnej bramki po niepotrzebnej interwencji saudyjskiego obrońcy Abdulelaha Al-Amriego.

Młodzi Saudyjczycy zareagowali niemal natychmiast swoim asem Salemem Al-Dossarym, jednym z trzech starszych zawodników drużyny U-23 wraz z kolegami z Al-Nassr, Yasserem Al-Shahranim i Salmanem Al-Farajem. Gwiazdor ostatnich edycji Azjatyckiej Ligi Mistrzów strzelił gola oszałamiającym uderzeniem z przed pola karnego nie dając szans golkiperowi Tape.

Wybrzeże Kości Słoniowej poprawiło się w drugiej połowie kiedy to w 65. minucie niezdecydowana obrona saudyjskiej linii defensywnej niemal podarowała przeciwnikowi kolejną łatwą bramkę, ale piłka jakimś cudem utrzymywała się poza siatką po trzech szybkich strzałach Słoni.

Jednak zaledwie minutę później Wybrzeże Kości Słoniowej objęło prowadzenie po raz drugi w meczu dzięki kolejnemu wspaniałemu uderzeniu, Francka Kessie z AC Milan. Zawodnik Serie A krążył cały mecz pod saudyjskim polem karnym i w końcu w 66 minucie oddał przepiękny strzał lewą nogą pokonując saudyjskiego bramkarza Muhammada Al-Rubaie.

Saudyjczycy mieli świetną okazję do wyrównania meczu w 84. minucie, kiedy Al-Dossary był o kilka centymetrów od zdobycia drugiej bramki, ale jego strzał obił tylko poprzeczkę Wybrzeża Kości Słoniowej.

Pomimo desperackich ataków Saudyjczyków, Wybrzeże Kości Słoniowej świętowało bezcenne trzy punkty w meczu otwarcia grupy.

Arabia Saudyjska gra teraz w niedzielę 25 lipca ze srebrnymi medalistami Rio 2016 Niemcami, a trzy dni później z panującymi mistrzami olimpijskimi z Brazylii. Wybrzeże Kości Słoniowej zagra rewersy tych spotkań w te same dni.

Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 291

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze