Almoez Ali przeszedł do historii futbolu jako pierwszy gracz, który strzelił gola w trzech największych turniejach piłkarskich.

Katarczyk Almoez Ali stał się pierwszym zawodnikiem na świecie, który zdobywał bramki w Pucharze Azji, Copa America i Gold Cup CONCACAF.
Napastnik numer jeden reprezentacji przyszłego gospodarza mundialu strzelił dziewięć bramek w Pucharze Azji 2019 i po jednym golu na Copa America w 2019 przeciwko Paragwajowi, a także w tegorocznym Złotym Pucharze 2021 przeciwko Panamie.

Młody Wilk  – Almoez Ali

Samuel Eto’o katarskiej kadry.
Mierzący 180 cm struś pędziwiatr doktoryzuje się w strzelaniu bramek, czego daje dowód od wielu lat na wszystkich szczeblach reprezentacyjnej kariery. Urodzony w Sudanie Ali już, jako 17 latek grywał w młodzieżówkach obecnego selekcjonera Felixa Sancheza, co zaowocowało w kreowaniu go na pierwszą strzelbę Kataru.  W tak młodym wieku ma już na koncie 61 występów i 29 bramek, a jego popis podczas Pucharu Azji przeszedł do historii.  Jako pierwszy w historii turnieju strzelił 9 bramek w tym dającą zwycięstwo w finale imprezy przepiękną przewrotką.
Kształcony piłkarsko w Aspire Academy oraz europejskich klubach (Eupen, Lask, Cultural Leonesa) Ali pokazał już, że renoma rywala nie stanowi dla niego kłopotu. Świetnie prezentował się zarówno podczas Copa America jak i niedawnych klubowych mistrzostw świata.  Rozgniewany na cały świat z powodu zakazu transferu za granicę napastnik, może chcieć po raz kolejny udowadniać światu, że na takowy zasługuje.

Mecz:

Reprezentacja z Zatoki Perskiej została zaproszona do gościnnego występu na Gold Cup CONCACAF, podczas którego we wtorek rozegrała swój pierwszy mecz z Panamą.

Po bezbramkowej pierwszej połowie Katar punktował trzykrotnie w ostatnich 45 minutach, a autorami trzech bramek byli Akram Afif, Al-Moez Ali i Hassan Al-Haydos.

Afif strzelił pierwszego gola w meczu w 47. minucie po pięknej składnej akcji, zanim główka Panamy wyrównała grę zaledwie trzy minuty później. W 53. minucie asysta Afifa do Moeza zapewniła kolejny bramkę dla mistrzów Azji. Jednak Al-Annabi nie byli w stanie utrzymać się na prowadzeniu zbyt długo. Zaledwie pięć minut później Blackburn z Panamy zdobył bramkę strzałem z bliskiej odległości, ponownie wyrównując.

W 63. minucie Katar po raz kolejny wyszedł na prowadzenie 3-2 dzięki rzutowi karnemu wykorzystanym  przez rekordzistę występów w kadrze – Al-Haydosowi.
142 krotny reprezentant Kataru, kapitan Al Haydos wykonał piękną “Panenkę” dając wydawać się było zwycięstwo mistrzowi Azji.
Dodać tutaj trzeba, że Afif był zawodnikiem na którym sprokurowano rzut karny, dając mu w klasyfikacji kanadyjskiej idealny wynik 1 bramki i 2 asyst.

Panamie jednak udało się wyrównać po raz trzeci dzięki rzutowi karnemu strzelonemu przez Erica Daviesa na 11 minut przed końcem meczu.

Mecz zakończył się efektownym remisem 3:3 z Panamą.

Będziemy śledzić na łamach AzjaGola dalsze losy mistrza Azji na Gold Cup 2021.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 245

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze