Młodziutki indonezyjski talent Bagus Khalfi podpisał kontrakt z holenderską drużyną FC Utrecht występującą w Eredivisie. 19 latek parafował umowę czyniącą go zawodnikiem „Utreg” do połowy roku 2022.

Bagus póki co będzie występował w drużynie U-18 Utrechtu jednak jeśli chłopak się sprawdzi ma zapis w kontrakcie mówiący o jego przedłużeniu na kolejne 24 miesiące.

Środkowy napastnik przybył do kraju tulipanów z ligi Indonezyjskiej a dokładniej PS Bartio Putera, trzynastej ekipy zeszłego sezonu. Posiadacz bujnej fryzury jest znany w kraju z świetnych występów w kadrze młodzieżowej Indonezji. Brylował w kadrach U-16 gdzie zdobył 16 bramek w 15 spotkaniach oraz kadrze U-19 w barwach której trafił 4 razy w 5 meczach.

Przywitanie zawodnika w klubie było rewelacyjne i rzadko kiedy włodarze klubu starają się tak dla swoich młodzieżowców.
W czasie konferencji prasowej przedstawiającej nowego zawodnika Utrechtu przekazano Bagusowi telefon na którym byli indonezyjscy piłkarze klubu życzyli powodzenia piłkarzowi oraz zaoferowali mu pomóc jeśli będzie miał kiedykolwiek problem w odnalezieniu się w nowej sytuacji i otoczeniu.  A mało kto, może być tak dobrym przewodnikiem po „holenderskim życiu” co Marc Klok i Irfan Bachdim dwaj naturalizowani piłkarze reprezentacji Indonezji, którzy wiele lat spędzili w Eredivisie.
Gratulacje otrzymał nie tylko od Kloka i Bachdima, ale także od Tommy’ego ST. Jago i Mark van Der Maarel, graczy indonezyjskiego pochodzenia, którzy wzmocnili FC Utrecht.

Witamy w tym klubie, mam nadzieję, że podoba ci się twój nowy dom” – powiedział Mark van Der Maarel na filmie widocznym poniżej.

Bagus nie krył zadowolenia z tak osobliwego przywitania.

Dyrektor techniczny Jordy Zuidam komplementował Bagusa na konferencji prasowej.
„Bagus to kreatywny oraz utalentowany technicznie zawodnik. Wykazał się na poziomie klubowym jaki reprezentacyjnym Indonezji. Dla Bougsa jednak przejście z Indonezji do Europy jest wielką zmianą. W najbliższym czasie pozwolimy się mu zaaklimatyzować w naszej drużynie U-18.
Zrobimy co w naszej mocy by rozwinąć talent Bagusa.”

Czy z wielkiej chmury nie będzie małego deszczu jak w przypadku Egy Maulana Vikri z Lechi Gdańsk?
W obu przypadkach na ocenę trzeba poczekać ze względu na młody wiek, jednak z przyjemnością będziemy zaglądać do Utrechtu sprawdzać co słychać u jednego z niewielu w historii indonezyjskiej piłki stranieri.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 373

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze