Pod koniec stycznia Usmon Toszew razem z prowadzoną przezeń reprezentacją Tadżykistanu udali się do Dubaju na ponadtygodniowe zgrupowanie. Uzbecki szkoleniowiec powołał następującą ekipę:

Jak widać, skupiono się w dużej mierze na zawodnikach, występujących w kraju. Do nich dorzucono dwóch zawodników, na co dzień grających w sąsiednim Uzbekistanie. Jako że nie jest to termin FIFA, na zgrupowaniu kadry nie pojawił się grający w Lokomotiwie Płowdiw Parwizdżon Umarbajew.

Reprezentacja Jordanii była rywalem Tadżyków w eliminacjach Mundialu 2018 na etapie, który łączony był z eliminacjami Pucharu Azji 2019. “Rycerscy” nie byli dla “Synów Wyżyn” szczęśliwymi rywalami – w Duszanbe Jordania zwyciężyła 3:1 a w Ammanie było 3:0. Wówczas grupę wygrała Australia, która jako jedyna z tej grupy awansowała do rundy decydującej o kwalifikacjach na mistrzostwa świata. Zespół z Bliskiego Wschodu był drugi i znalazł się w ostatniej rundzie eliminacji Pucharu Azji zaś czwartych Tadżyków czekał jeszcze dwumecz z Bangladeszem (wygrany 6:0) o prawo gry na etapie, do którego weszła Jordania.

1 lutego rozegrano pierwszy mecz między tymi reprezentacjami.

Jordania – TADŻYKISTAN 2:0

Gole: Hamdouni 37-karny, Abu Zrayq 44

Niestety, nie dało się uświadczyć porządnej transmisji ani nawet skrótu z tego meczu a to, co wrzuciłem powyżej było kręcone amatorską kamerą zza jedną z bramek. A tak w ogóle to była trzecia porażka w trzecim meczu “Synów Wyżyn” z Jordańczykami.
Przejdźmy teraz do meczu z 5 lutego.


Jordania – TADŻYKISTAN 0:1

Gol: Aliszer Dżaliłow 79

Z tego meczu zachowana została ta akcja. Ale proszę zobaczyć, jak rozegrana! Mam nadzieję, że “tadżycką tiki-takę” będę oglądał częściej. Na przykład wiosną przeciw Mongolii, Japonii i Birmie.
Do składu dodam, że u Tadżyków wystąpiły następujące zmiany:
W 46. minucie Tabrezi Dawlatmiri i Islom Zoirow zmienili Achtama Nazarowa i Dżachongira Ergaszewa, w 76. minucie Muchamadżon Rachimow zastąpił Ilchomdżona Barotowa a za Manuczechra Dżaliłowa w 70. minucie wszedł Rustam Soirow, którego w 90+3. minucie zmienił Abdulmumin Zabirow.

Z obu meczów wnioski wyciągnął selekcjoner Usmon Toszew. Powiedział, że w pierwszej połowie drugiego meczu jego gracze nie ustrzegli się kilku błędów ale dobrze się bronili i dowieźli czyste konto do przerwy. Po niej udało się wnieść korekty i poprawić błędy, dzięki czemu udało się strzelić bramkę. Dodał, że ważniejsze są mecze oficjalne, choć ta wygrana pozwoli jego piłkarzom zdobyć cenne doświadczenie i bardziej uwierzyć we własne możliwości. Ponadto Toszew podziękował tadżyckiej federacji za umożliwienie wyjazdu do Emiratów na te spotkania i będzie ją prosił, by umożliwiła choć części kibiców wejść na marcowe starcie z Mongolią.

Jordanię czekają jeszcze dość ciekawe sparingi w najbliższym czasie: 9 lutego zagra z Zenitem Sankt Petersburg a 15 lutego z Uzbekistanem, który 3 dni wcześniej zmierzy się właśnie z Zenitem. Będzie się działo!

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 499

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze