Getafe, w którym występuje Takefusa Kubo, mierzyło się dziś na własnym stadionie z Huescą Shinji Okazakiego. Wypożyczony z Realu Madryt zawodnik będzie bardziej zadowolony z tego starcia, bowiem “Azulones” wygrali, a sam Kubo wyszedł w pierwszym składzie i zaprezentował się z naprawdę dobrej strony.

Młody Japończyk spędził na murawie 80 minut, zaliczył 50 kontaktów z piłką i wygrał 10 pojedynków. Dołożył do tego 90% skuteczność podań i ogrom pracy jaką włożył zarówno w grę ofensywną, jak i defensywną. Wychowanek FC Tokyo dostał dziś szansę gry od pierwszych minut i można spokojnie powiedzieć, że tę szansę wykorzystał. Robił różnicę w grze ofensywnej i podejmował dobre decyzje, które często otwierały zawodnikom Getafe wolne przestrzenie.

Zadowolony z występu Takefusy Kubo był po meczu trener ekipy spod Madrytu, Jose Bordalas, który skomplementował występ Japończyka i Carlosa Aleñii.

“Jesteśmy zadowoleni z Take i Aleñii. W krótkim czasie dużo pracowali i perfekcyjnie dopasowują się do zespołu.”

“Jestem też zadowolony z wkładu Kubo w dzisiejsze spotkanie”.

W 79. minucie na murawie pojawił się też drugi Japończyk, Shinji Okazaki. Napastnik Hueski nie miał zbyt wiele z gry i nie zdążył pokazać niczego konkretnego. W ostatniej akcji meczu jego Huesca trafiła do siatki po zamieszaniu w polu karnym, ale ostatecznie gol nie został uznany i Getafe dopisało sobie kolejne 3 punkty.

Wyświetleń: 291

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze