Japońskie media, w tym Hochi, poinformowały dziś o zainteresowaniu Lechii Gdańsk japońskim zawodnikiem drugoligowej Omiyi. Wspomniany zawodnik ma dopiero 22 lata, a już ma na koncie ponad 100 występów w J2. Atsushi Kurokawa, bo o niego chodzi, to piłkarz, którego wychowała Omiya Ardija i który w poprzednim sezonie był jednym z niewielu pozytywów w składzie ekipy z Saitamy.

Lata 2018-2020 spędził na wypożyczeniu w Mito Hollyhock i grał tam regularnie. W 68 meczach strzelił 10 bramek i zaliczył 7 asyst. To z nim w składzie Mito zaskakująco ukończyło sezon w górnej części tabeli i liczyło się w walce o play-offy o awans do J1.

Po wypożyczeniu Kurokawa wrócił do Saitamy i spędził sezon 2020 jako podstawowy zawodnik Omiyi. Kurokawę wyróżnia przede wszystkim doskonałe panowanie nad piłką, technika oraz wizja. Gra na środku ataku, na boku, albo w środku pomocy.

Kurokawa zadebiutował w J1.League w roku 2017, kiedy to Omiya grała jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a on został powołany do seniorskiej drużyny z ekip młodzieżowych. Już wtedy widziano w nim duży potencjał i poza J1, zagrał także w Pucharze Ligi. Tam strzelił swoją pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu “Wiewiórek”, a uczynił to w spotkaniu z Shimizu S-Pulse. Jego szybko postępujący rozwój w owym roku zahamowała kontuzja, która wykluczyła go z reszty sezonu. Na szczęście urodzony w 1998 roku zawodnik wrócił do formy w Mito i później stał się podstawowym zawodnikiem u trenera Takagiego.

Informacje o możliwym transferze Kurokawy do Polski są dość zaskakujące, gdyż jest to zawodnik z bardzo dużym potencjałem i w tej chwili jego wartość rynkowa może oscylować w okolicach 900 tys. euro. Na razie informacje prosto z Japonii mówią jednak o samym zainteresowaniu Lechii i brak w tej sprawie większych konkretów. Klub Japończyka potwierdził natomiast negocjacje z “zagranicznym klubem”, ale nie podano o jaki klub chodzi I wyraźnie podkreślono, że Kurokawa przedłużył niedawno kontrakt z klubem z Saitamy.

Wyświetleń: 761

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze