15 lat temu Yoshito Okubo powrócił ze słonecznej Mallorki do klubu, który go wychował. Teraz, po przygodzie z wieloma klubami znów wraca do “swojej” Cerezo Osaki.

Swoją karierę rozpoczął w 2001 roku, kiedy to prosto ze szkolnej ławki trafił do Cerezo. Jego kariera nabierała rozpędu i 4 lata później został piłkarzem hiszpańskiej Mallorki, gdzie jednak nie osiągnął dużego sukcesu. W 39 spotkaniach strzelił 5 bramek i latem 2006 roku powrócił do Osaki.

Przed startem kolejnego sezonu zamienił “Wiśniowych” na Vissel Kobe, ale i tam nie pozostał zbyt długo. Po dwóch dobrych sezonach zgłosił się po niego VFL Wolfsburg, z którym Okubo sięgnął po historyczne Mistrzostwo Niemiec w 2009 roku. Po sezonie jednak wrócił do Kobe.

Tym razem pozostał tam trochę dłużej, bo 4 sezony i uzbierał 170 występów, w których strzelił 56 goli.

Następnym klubem w karierze Yoshito było Kawasaki Frontale. Tam pokazał swój pełny potencjał i był bez wątpienia jednym z najlepszych zawodników w kraju. Występy we Frontale pozwoliły mu wygrać tytuł Piłkarza Roku w Japonii w roku 2015. W 186 meczach w prefekturze Kanagawa zdobył aż 104 gole i zaliczył 21 asyst.

Wędrowcza natura Yoshito Okubo nakazała mu jednak ponownie zmienić klub, co uczynił w 2017 roku. Wybór klubu był jednak dość nietypowy, bo Okubo dołączył do odwiecznego rywala Kawasaki, a więc FC Tokyo. W ekipie “Gazowników” występował tylko przez jeden sezon i potem powrócił do Kawasaki.

Następnie grał jeszcze w Jubilo Iwacie i Tokyo Verdy, ale teraz pod koniec swojej kariery zdecydował powrócić do Cerezo.

Sentymentalni zrobili się włodarze Cerezo Osaki, którzy po dobrym sezonie zwolnili trenera i zastąpili go Levirem Culpi. Ten prowadził klub w latach 2007-2014 i “odkrył” genialny duet Inui-Kagawa. Głosy z Japonii donoszą, że to właśnie z powodu Kagawy zdecydowano się na ten ruch. Kagawa, który obecnie pozostaje bez klubu, ma być bowiem celem klubu z Osaki w tym sezonie. Czy zobaczymy w Cerezo duet kolegów z reprezentacji? Czas pokaże.

Wyświetleń: 403

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze