Kenijski napastnik Michael Olunga został pierwszym Afrykaninem, który został we wtorek uznany za najcenniejszego gracza J-League, po tym, jak w tym sezonie zdobył 28 bramek w 32 meczach dla Kashiwy Reysol.

26-latek został ósmym królem strzelców, który otrzymał tytuł MVP, podążając śladami pomocnika Yokohamy F Marinos Teruhito Nakagawy, najlepszego MVP 2019. Olunga jest pierwszym nie-Japończykiem, który wygrał MVP od czasów brazylijskiego pomocnika Leandro Dominguesa, który wygrał wówczas…z Kashiwa mistrzostwo w 2011 roku.

W pierwszej jedenastce pierwszej ligi znalazło się rekordowo dziewięciu zawodników mistrzów Kawasaki Frontale, którzy zdobyli tytuł z mając cztery mecze w zanadrzu do końca, szybciej niż jakikolwiek inny klub, odkąd J1 przyjął harmonogram 34 meczów w 2005 roku.

Dobrze zapowiadający się pomocnik Kaoru Mitoma otrzymał 238 głosów, najwięcej wśród zawodników najlepszej 11 w głosowaniu zawodników i menedżerów J1. 23-latek strzelił 13 bramek, co dało naprawdę solidny wynik pierwszoroczniakowi. MVP roku 2018 Akihiro Ienaga (34 lata), Hidemasa Morita (25 lat) i Ao Tanaka (lat 22) dołączyli do Mitomy w czteroosobowej pomocy best eleven of the 2020.

Kapitan Kawasaki Shogo Taniguchi (29 lat), koledzy z drużyny Miki Yamane (27 lat), Kyohei Noborizato (30 lat) i Jesiel (26 lat) stworzyli linie obrony najlepszej jedenastki z Koreańczykiem Jung Sung Ryongiem (35 lat) na bramce. Olunga został sparowany z Everaldo, 29-letnim napastnikiem Kashima Antlers w ataku.

Co zabawne Miki Yamane dziś miał swoje 27 urodziny przez co przyznał przy odbieraniu statuetki dla jednego z zawodników 11 sezonu, iż są jest to jego najlepszy prezent urodzinowy w życiu.

Dwudziestoletni obrońca Cerezo Osaki, Ayumu Seko, został uznany za najlepszego młodego zawodnika, a 21-letni pomocnik Shonana Bellmare, Mitsuki Saito, który niedawno zgodził się na 18-miesięczną umowę na zasadzie wypożyczenia do rosyjskiej drużyny Rubinia Kazań, zdobył bramkę sezon po strzeleniu gola bezpośrednio z połowy przeciwnika w meczu z bogaczami Vissel Kobe 15 listopada (widoczny na tweecie powyżej).

Jak się podoba jedenastka sezonu ? Za bardzo “monotematczyna, czy jednak uważacie, że Kawasaki zasłużyło na taką dominację w tegorocznej gali rozdania nagród ?

Zostawiam to pytanie otwarte, “miłej reszty dnia.”

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 382

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze