Jedno spotkanie tej serii (Nawbahor Namangan – Pachtakor Taszkent 1:1) zostało rozegrane 1 września. W ostatnich dniach rozegrano pozostałe 6 meczów tej kolejki, w których emocji wcale nie było mniej…

Nasaf Karszy – Kyzyłkum Zarawszon 4:0

Gole: Abduchalikow 3, 66-gol nr 250 w tym sezonie ligowym, Bozorow 33, Komiłow 90+1

W sumie sensacji nie było. „Smoki” pewnie punktowały „Poszukiwaczy Złota”:
1:0 – zagranie Kendżabojewa z prawej strony po ziemi i strzał Abduchalikowa z bliska
2:0 – Kendżabojew do Bozorowa, ten wszedł w pole karne, zrobił zwód i strzelił po ziemi przy słupku
3:0 – centra Muchiddinowa z lewego skrzydła, nie wybił piłki chyba Kosmynin, zabrał mu ją Bobur Abduchalikow i po prostu skierował do siatki
4:0 – Rachmatullajew z rzutu wolnego, Niestierow odbił piłkę przed siebie i dobitka Komiłowa
Ekipa Ruzykuła Berdyjewa od trzech spotkań nie przegrała i plasuje się na trzecim miejscu zaś zawodnicy Taczmyrata Agamyradowa od trzech meczów wygrać nie mogą, ponadto padli po czterech starciach bez porażki i walczą o utrzymanie.

FK Andidżan – Lokomotiw Taszkent 0:1

Gol: Guliamow 89

I nastąpiło wreszcie to upragnione przełamanie „Kolejarzy”! Co prawda, z zespołem, który zamyka tabelę ale zawsze coś. Lokomotiw już w 2. minucie strzelił gola (Abducholikow) ale został on nieuznany. Ogółem akcje sunęły z obu stron. W 68. minucie Szajmanow dostał drugą żółtą kartkę za faul na Usmanowie. Kiedy wydawało się, że osłabionej stołecznej ekipie nie uda się osiągnąć celu, Gulomchajdar Guliamow precyzyjnie wykonał rzut wolny po ziemi. I tak oto drużyna Andrieja Mikliajewa (pod koniec sierpnia zastąpił tymczasowego szkoleniowca Dilszoda Nuralijewa, który zastąpił z kolei Andrieja Fiodorowa) przełamała się po pięciu kolejnych porażkach zaś zespół Bachtiora Chamidullajewa (zastąpił Wiktora Kumykowa) poniósł czwartą z rzędu porażkę a od czternastu występów nie może wygrać (ostatnie zwycięstwo: 1 grudnia, liga, Andidżan – Kyzyłkum Zarawszon 1:0). Andidżan na ogranie Lokomotiwu czeka od 1 maja 2010 roku (wówczas w lidze zwyciężył 2:0 a wynik ustalił… obecny szkoleniowiec „Orłów”).

Sogdiana Dżyzak – Maszal Muborak 0:1

Gol: Kuzijew 74

„Górskie Wilki” raziły nieskutecznością i zostały ukarane pięknym strzałem z dystansu od słupka. A oba zespoły sobie dalej słodko tkwią w środku tabeli.

FK Buchara – Kokand-1912 2:2

Gole: Chakimow 52, 90+4 – Mierzliakow 59, Azimow 87

Walczący o podium goście musieli się nieźle wkurzyć, gubiąc oczka z zespołem z dołu tabeli. A oto bramki:
1:0 – aut z lewej strony, zamieszanie podbramkowe, Chakimow wepchnął z bliska piłkę do siatki
1:1 – piłka poszła na lewo przed pole karne od Bamby a Merzliakow precyzyjnie ją uderzył od razu
1:2 – wejście Azimowa w pole karne, klepka z Chasanowem i strzał wślizgiem
2:2 – Chakimow uratował swą drużynę przed porażką, dobijając strzał Abdullajewa
Tym samym najstarszy klub Uzbekistanu wypadł z podium.

Metalurg Bekobod – AGMK Olmalik 1:0

Gol: Kutybojew 67

Goście dominowali przed przerwą ale nie potrafili tego przekuć na gola. W drugiej więcej do gadania mieli „Metalowcy” i nieco szczęśliwie udało im się zdobyć jedynego gola meczu. Czumak podał do Toszpułatowa, który oddał strzał, po którym lot piłki zmienił, dostawiając nogę Kutybojew. Bekobodzki klub ma dzięki temu zwycięstwu szanse nawet na podium.

Bunyodkor Taszkent – Surchon Termez 2:1

Gole: Juldaszew 49, Tuchtasinow 51 – Alijew 76

Po bezowocnej pierwszej połowie „Jaskółki” w 3 minuty mocno przybliżyły się do cennych trzech oczek. Najpierw Juldaszew dobił obroniony strzał przez Amanowa. Potem niezdecydowanie defensywy wykorzystał Tuchtasinow, który sobie wszedł z piłką w pole karne i Amanowa pokonał. Na początku ostatniego kwadransa Karimow posłał zagranie z lewego skrzydła do środka a Alijew wszedł w pole karne i strzałem od słupka pokonał Abduldżaliłowa. W doliczonym czasie Miechmonow kopnął w polu karnym Nurijewa po czym rzut karny wykonywał sam poszkodowany. Jednak wyniku nie podwyższył, gdyż Amanow wyczuł jego zamiary. Zespół Wadima Abramowa przełamał się po trzech remisach z rzędu a i od dziewięciu meczów nie znalazł pogromcy. Zaś gracze Rawszana Chajdarowa przegrali 4 kolejne spotkania a od pięciu nie umieją zwyciężyć.

W tej kolejce padło łącznie 16 goli (2,29 na mecz) zaś ogółem w 14 kolejkach (100 spotkań) strzelono 260 bramek (18,57 na kolejkę i 2,6 na mecz).