Kanya Fujimoto to 20-letni zawodnik występującego w J2 Tokyo Verdy. Dołączył do pierwszej drużyny “zielonych” w styczniu 2018 roku, kiedy to otrzymał awans z drużyn młodzieżowych. Jak dotąd rozegrał 42 oficjalne spotkania dla Verdy, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 5 asyst.

Wpływ Fujimoto na grę jest bardzo duży. Zarówno w Verdy, jak i w młodzieżowych reprezentacjach Japonii. Znacząca ilość akcji ofensywnych przechodzi właśnie przez 20-latka, który nie boi się brać gry na siebie i charakteryzuje się m.in. dobrym dryblingiem, wizją, szybkością i uderzeniem z dystansu.

Jak ważną częścią ekipy Tokyo Verdy jest Fujimoto, najlepiej świadczy fakt, że zaledwie 20-letni zawodnik jest już kapitanem “zielonych”. Japończyk jest liderem swojego zespołu i zainteresowanie nim wykazuje w tym momencie kilka europejskich zespołów, w tym portugalskie Rio Ave.

Fujimoto wystąpił na rozegranym w Polsce mundialu U-20 w dwóch spotkaniach. Z Meksykiem i Koreą Południową. Z Meksykiem zaliczył 2 asysty, a młodzi Samurai Blue wygrali 3-0.

Naprawdę warto obserwować rozwój Fujimoto. To zawodnik niekonwencjonalny, który doskonale czuje się z piłką przy nodze. Ma wysoko rozwiniętą umiejętność czytania gry i wizje, dzięki której często posyła do partnerów otwierające podania. Fakt, że jest obserwowany przez kilka europejskich firm, nie może absolutnie dziwić.

AzjaGola będzie uważnie obserwować dalszą karierę zawodnika Tokyo Verdy i myślę, że Japończyk jeszcze niejeden raz będzie bohaterem naszych wpisów.

Wyświetleń: 1,778

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze