Według wielu doniesień sportowych mediów związanych z katarskim futbolem kapitan Al Sadd i legenda Atletico Madryt Gabriel Fernandez dołączy do swojego starego klubu przed sezonem 2020-21 jako główny asystent Diego Simeone.

Choć paradoksalnie, to najkonkretniejsze wiadomości miały media oddalone tysiące kilometrów od Kataru.

Ponieważ to hiszpańska Marca miała jako pierwsza przecieki, informując, że Gabi zastąpi Ramona Burgosa – wieloletniego asystenta Simeone – od następnego sezonu. Argentyńczyk bowiem przygotowuje się do rozpoczęcia własnej kariery menedżerskiej.

Gabi napisał na swoim Instagramie, że nie pozostanie w Katarze do 30 czerwca kiedy umowa dobiegnie końca.

36-latek dołączył do Al-Sadd 2 lipca 2018 r.
Zaczynał, jako partner w pomocy innego utytułowanego Hiszpana – Xaviego.
W pierwszym sezonie duet pomógł wygrać Al-Sadd mistrzostwo ligi.  W kolejnym sezonie zaczynali już swoją przygodę w układzie piłkarz – trener bowiem Xavi niespodziewanie stał się trenerem katarskiego klubu. Hiszpan widząc swojego przyjaciela w roli trenera postanowił szybko pójść w jego ślady.
Biorąc pod uwagę, że z spotkania na spotkanie Gabi odczuwał coraz bardziej swój wiek, (co było widać na Klubowych Mistrzostwach Świata) to jest to jak najbardziej trafna decyzja.

Dziękuję Gabi za dwa cudowne lata! Życzymy Tobie i Twojej rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość. Zawsze będziesz częścią rodziny #AlSadd

Gabi power

Tak brzmi oficjalny komunikat klubu Al Sadd definitywnie potwierdzając odejście Hiszpana. W ciągu dwóch sezonów wystąpił w 55 meczach dla Al Sadda. W połowie wystąpił jako kapitan zespołu pozostawiając po sobie jak najlepsze wrażenie.

Powodzenia Gabi gdziekolwiek będziesz !

Autor: Adam Błoński 

Wyświetleń: 688

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze