Ekstraklasa Turkmenistanu nieustannie lubi czymś zaskakiwać. Nie inaczej było i tym razem. Co przyniosła 10. kolejka spotkań? Zapraszam na przegląd 🙂

Merw Mary – Ahal Akdasayak 3:0Merw Ahal

Gole: Chałłyjew 30, 38, Abdurachmanow 90

Zaczynamy od sensacji sporego kalibru. Wicemistrzowie kraju myśleli, że znów wskoczą na pozycję lidera. “Takiego wała!” – pomyśleli “Murgabcy”. I pokazali, że w lidze potrafią ograć nie tylko zespoły niżej notowane w tabeli (czyli Energetik i Nebitci) ale również drużynę z czołówki. A tej nie szło po prostu nic. Nawet zmarnowali rzut karny (a konkretnie najskuteczniejszy strzelec Ahala Elman Tagajew w 61. minucie).

Żółte kartki: Allanurow, Aszyrow (obaj Ahal)
Sędzia: Goszszanow (Tedżen)
Widzów: 3000

FK Aszchabad – Energetik Turkmenbaszy 1:0Aszchabad Energetik

Gol: Rizajew 12-samobój

Niespodzianki nie było – średniak ograł outsidera. Z tym, że potrzebował do tego gracza przeciwnej drużyny. Dla ekipy Seida Seidowa był to trzeci kolejny występ bez porażki i jednocześnie przerwanie serii trzech meczów bez zwycięstwa. Natomiast piłkarze Rachmangułego Bajłyjewa doznali piątej przegranej z rzędu a od sześciu starć nie wygrywają. Aha, zdjęcie główne tegoż artykułu pochodzi właśnie z tej potyczki.

Sędzia: Ałłaberdyjew (Aszchabad)
Widzów: 300

Nebitci Balkanabat – Kopetdag Aszchabad 2:1Nebitci Kopetdag

Gole: Iliasow 38, Chodżaberdyjew 54 – Machmudow 23

Może nie jest to sensacja takiego kalibru jak mecz Merw – Ahal, lecz ten rezultat też można uznać za niemałe zaskoczenie. Tym bardziej, iż gospodarze zdobyli zwycięską bramkę, grając w osłabieniu. Aczkolwiek w tym roku “Nafciarze” już udowodnili, że u siebie grać potrafią (szkoda tylko, że w delegacji nie umieją zdobyć ani jednego oczka), o czym przekonali się Altyn Asyr i Szagadam (Ahal też tam się strasznie męczył). Natomiast ekipa, reprezentująca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turkmenistanu nie wykorzystała kapitalnej szansy na wskoczenie na podium i może pluć sobie w brodę aż do następnej serii (w której będzie im dużo, dużo trudniej).

Żółte kartki: Gulijew, Czaryjew, Geldyjew (wszyscy Nebitci)
Czerwona kartka: Czaryjew (druga żółta, 45+2′)
Sędzia: Chaknazarow (Aszchabad)
Widzów: 3000
Altyn Asyr Aszchabad – Szagadam Turkmenbaszy decyzją Turkmeńskiej Federacji Futbolu przełożony na 17 czerwca. Dlaczego, federacja nie dała wyjaśnienia.

W tej kolejce padło 7 goli (2,33 na mecz) zaś ogółem w 10 kolejkach (38 spotkań) strzelono 85 bramek (8,5 na kolejkę i 2,24 na mecz).
Wszystkie 3 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 6300 widzów (2100 na mecz).

Tabela:

Turkmenistan tabela

Strzelcy:
8 goli – Altymurad Annadurdyjew (Altyn Asyr)
7 goli – Elman Tagajew (Ahal)

Zapowiedź następnej kolejki (27/28.05):
Aszchabad – Merw
Energetik – Nebitci
Szagadam – Ahal
Kopetdag – Altyn Asyr

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 430

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze