Nadzieja Japońskiej piłki Kanya Fajimoto jest bliski podpisania umowy z Portugalskim Gil Vicente FC.  20 letni prawy skrzydłowy drugoligowego Tokyo Verdy jest jak informują Portugalskie media na zaawansowanym etapie rozmów dotyczących rocznego wypożyczenia. Portugalski klub jednak zabezpiecza się na wypadek, gdyby transfer okazał się strzałem w dziesiątkę i umieszcza również korzystną klauzulę zakupu.

Barcelos zajmują obecnie 9 miejsce w Liga Sagres i potrzebują kolejnego piłkarza potrafiącego rozrywać obronę skrzydłami.
Fujimoto jest bowiem wszechstronnym lewonożnym pomocnikiem, który może grać na obu skrzydłach oraz jako wysunięty napastniki. Mając ledwie 20 lat Kanya zdążył już rozegrać 42 spotkania zaliczyć 3 bramki oraz 5 asyst.

20 latek jest również “od wieków” reprezentantem młodzieżówki niebieskich samurajów. Już w 2014 grał w reprezentacjach U16 a rok później uczestniczył w Mistrzostwach Azji w tej kategorii wiekowej.  Polscy fani mogą go kojarzyć z udanych dla błyskotliwego pomocnika Mistrzostw Świata U-20 2019 które odbyły się w Polsce. Na młodzieżowym mundialu zaliczył rewelacyjne spotkanie z Meksykiem (3-0 dla Japonii) w trakcie którego zaliczył 2 asysty.

Mierzący 176 cm i 67 kilogramów zawodnik jest potencjalnym kandydatem do gry na olimpiadzie w Tokyo. Udane MŚ U20 oraz sezon 2019 przerwała kontuzja więzadła przez piłkarz musi zaczynać swoje czarowanie od początku. Transfer do Europy ma przekonać selekcjonera drużyny do jego osoby. Czy ekipa Fujimoto i “Koguty” pomogą sobie nawzajem ?

Zobaczymy, póki co GANBARE FUJIMOTO!
Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 1,561

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze