Korea Południowa to kolejny kraj po Tajwanie, gdzie będziemy oglądać występy japońskich zawodników. Piłkarze Jeonbuk Hyundai Motors i Suwon Bluewings parę godzin temu rozegrali inaugurację sezonu K-League, na który fani czkali bardzo długo… Z powodu coronawirusa zawodnicy będą musieli na razie grać przy pustych trybunach. W tym roku w K1, K2 oraz niższa liga jest łącznie pięciu piłkarzy z Japonii. Kim oni są i w jakim klubie teraz grają?

1 Takahiro Kunimoto
1

Przez dwa lata Takahiro Kunimoto był gwiazdą Gyeongnamu FC, a teraz będzie uczniem wielkiego łowcy bramek w tej lidze Lee Donga-Gooka Jeonbuk Hyundai Motors. Jest wychowankiem Urawy Red Diamonds, gdzie był niedoceniony przez działaczy i trenerów… Następnie młody napastnik reprezentował barwy Avispa Fukuoka i później wreszcie wpakował się do Korei Południowej. Do dzisiaj Kuni jest bardzo zadowolony ze swojego transferu, który pozwolił na odbudowanie formy strzeleckiej i przede wszystkim  dalszego rozwoju piłkarskiego. W pierwszej koreańskiej drużynie Japończyk przeżywał dobre i złe momenty…

2018: historyczny zajęcie 2. miejsce w K1

2019: zadebiutował w AFC Champions League, strzelił gola Kashimie Antlers i potem niestety spadek do K2   

Na trzy miesiące przed rozpoczęciem nowego sezonu koreańskiej “ekstraklasy” 22-latek zadebiutował w barwach Jeonbuka w meczu z Yokohamą F. Marinos w ramach inauguracji AFC Champions League. Ostatecznie „Marynarze” byli zdecydowanie lepsi od nich, gdzie wygrali  spotkanie z wynikiem 2:1. Japończyk wraz ze swoimi kumplami czeka trudne zadanie jakim jest obrona mistrza K1.

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć o nim to możecie kliknąć tutaj:
https://azjagola.com/2018/12/06/takahiro-kunimoto-nowa-gwiazda-gyeongnam-fc 

 

2. Tsubasa Nishi
2

Nie trzeba nikomu dużo przedstawiać tego zawodnika. My i polscy fani bardzo dobrze pamiętamy Tsubasę Nishi, który grał u nas przez cztery lata. Nie  zadebiutował w Ekstraklasie, ale cieszył się piłką w Stomilu Olsztyn. W lipcu 2018 roku po spędzeniu na wypożyczeniu w słowackim MFK Zemplin Michalovce pomocnik nie wrócił do Legii Warszawa i od razu poleciał do Korei Południowej, gdzie jest teraz zawodnikiem Daegu FC. Pierwszy mecz zagrał w przegranym meczu przeciwko gigantom ligi, czyli Jeonbuk Hyundai Motors 1:2. A pół roku później mógł podnieść krajowy pucharu F.A Cup, gdzie jego koledzy ograli w dwumeczu Ulsanu Hyundai. To jego pierwsze trofeum w karierze. Na debiutancką bramkę pomocnik przyszło poczekać ponieważ udało się to dopiero w pierwszej części poprzedniego sezonu. Wtedy Japończyk pokonał bramkarza Pohanga Steelers. W tym czasie Tsubasa Nishi po raz pierwszy zaaklimatyzował się w azjatyckiej Ligi Mistrzów – zagrał wszystkie mecze fazy grupowej. Niestety jego plan na dokończenie sezonu K1 pokrzyżowała mu kontuzja więzadła krzyżowego, ale teraz już jest zdrowy i wkrótce pojawi się na boisku. Będzie dobrze!  

 

3 Nakahiro Nakazato
3

W wieku 29 lat Nakahiro Nakazato po raz pierwszy w karierze zdecydował się na opuszczenie Japonii i podpisał kontrakt ze średniakiem ligi Gangwon FC. Przez prawie 10 lat obrońca był związany z Yokohamą FC. Raz był posłany na wypożyczeniu do Mito HollyHock. Sześć dni później po transferze do klubu defensor zaliczył swój debiut w wygranym meczu przeciwko Pohang Steelers 2:1. W drugiej części sezonu był 11 razy wystawiony na murawie przez swojego trenera. Na razie Japończyk nie zdobył premierowego gola dla ekipy „Niedźwiedzi” z Chuncheonu, więc czeka dalej na taką okazję…

4 Masatoshi Ishida
4

A teraz idziemy niżej i przyjrzymy się dokładnie Masatoshiemu Ishidzie. Ten gość przed wyjazdem do Korei Południowej miał sporo problem ze strzelaniem goli w jego ojczyźnie. On występował w Azul Claro NumazuThespakusatsu GunmaSC Sagamihara, a na początku kariery szkolił się w Kyoto Sanga F.C. W lutym tego roku napastnik pożegnał się z Ansanem Greeners i przeniósł się do innego zespołu na zapleczu koreańskiej ekstraklasy Suwon FC. W poprzednim sezonie był dla niego bardzo udany tak jak dla jego klubu, ale zabrakło dwóch punktów by znaleźć się w strefie barażowej i powalczyć o miejsce gry w K1. Przez 23 spotkania zdobył 9 bramek. Mimo przykrej sytuacji Masa może się pochwalić mianem najskuteczniejszego zawodnika z Japonii w historii drugiej ligi koreańskiej, strzelając więcej niż 2-3 bramki. Poprzedni rodacy potrafili “aż dwukrotnie” pokonać bramkarza rywali. Byli to Robert Cullen czy Atsuki Wada, którzy grali w Seoul E-Land. W ataku nowej drużyny Japończyk będzie współpracował m.in.: z An Byongiem-Junem, który przez 2 lata był gwiazdorem Roasso Kumamoto.  

Hirotomo Kawazu
5

Na poziomie K3 występuje samotny Japończyk o imieniu Hirotomo Kawazu i będzie reprezentował zespołu Pyeongtaek Citizen FC, która istnieje zaledwie… trzy lata. 19-latek występuje na pozycji napastnika i nigdy nie był zatrudniony przez kluby z J.League. W ten weekend jego zespół wystąpi w pierwszej rundzie Pucharu Korei, gdzie na ich stadion przyjadą gracze Deokgye FC. A tydzień później startuje historyczny sezon ligi półprofesjonalnej pod tą nazwą – wcześniej było to Korean National League.

A na koniec artykułu ja wraz z całą ekipą AzjaGola trzymamy mocno kciuki by nasi zawodnicy dostawali multum minut na boisku, strzelali mnóstwo bramek i przede wszystkim podbili serce koreańskich fanów. Ganbare!

Autor tekstu: Klemens Przybył – J.League – Poland.

Wyświetleń: 736

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze