Ekstraklasa Turkmenistanu aktualnie gra jako jedyna z “mojej Środkowoazjatyckiej Czwórki” – Tadżykistan udał się na przerwę, która potrwa jednak dłużej niż do 15 maja. Uzbekistan może wróci w czerwcu zaś Kirgistan również przedłużył koronawirusową przerwę w rozgrywkach – miał wrócić 8 maja, jednak rozciągnięto termin na czas nieokreślony. Zatem trzeba cieszyć się tym, co mamy. A w Turkmenistanie nie było nudy. No to jedziemy z 6. serią spotkań!
Gole: M.Annajew 6, Annadurdyjew 16, 40, Muradow 89 – Towakiełow 85
Dotychczasowy stołeczny wicelider został wyraźnie zweryfikowany przez mistrza kraju. Widoczni na zdjęciu wyżej panowie dzięki pewnej wygranej wrócili na jeden dzień na pozycję lidera tabeli. Dodam, że dla Begenczmurada Muradowa gol ustalający wynik meczu był debiutanckim w turkmeńskiej ekstraklasie. Podopieczni Jazgułego Chodżageldyjewa od siedmiu spotkań nie przegrali (ostatnia porażka miała miejsce 10 grudnia, wówczas w lidze Sygnaliści ulegli u siebie 1:2… FK Aszchabad) i wciąż są jedynymi niepokonanymi w lidze. Z kolei piłkarze Saida Seidowa padli po trzech kolejnych wygranych.
Żółte kartki: Titow, Akmamedow, Annajew, Annadurdyjew – Orazow, Satłykow, Amantaganow, Rachmanow
Sędzia: Gurbanow (Balkanabat)
Widzów: 300
Gole: Ałamow 65-karny, Gerejchanow 86
W starciu dwóch outsiderów ligi lepsi okazali się Murgabcy. Drugiego gola dla nich zdobył 41-letni obrońca Rasim Gerejchanow. Jak widać, stary człowiek i może. Warto nadmienić, iż Merw wszystkie 6 oczek zdobył u siebie i tylko z drużynami, które są od niego niżej w tabeli. Czyli tak średnio mu idzie.
Żółte kartki: Annamamedow – Arazgulijew, Annajew, Mamedalijew, Geldyjew, Gulijew
Sędzia: Goszszanow (Tedżen)
Widzów: 1000 (Bajramały)
Gol: Magtymow 29
Primorcy, jak przełamali się w starciu z Merwem, tak teraz zgarniają pełną pulę na nieźle zaczynających a teraz notujących lekki spadek formy graczach z turkmeńskiego MSW. Wygraną Szagadamowi zapewnił celnym strzałem z pola karnego 28-letni pomocnik, 3-krotny reprezentant Turkmenistanu Ichlas Magtymow.
Żółte kartki: Saryjew, Nurnazarow, Orazgulijew, Amanmamedow, Itałmazow, Jakubow – Magsatow, Gurbanow
Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 500
Gole: Tagajew 17, G.Annajew 84
Tu niespodzianki nie było, znów wygrali gospodarze. Drużyna, sponsorowana przez turkmeńskie Ministerstwo Nafty, Gazu i Zasobów Mineralnych znów uciekła Altyn Asyrowi w tabeli i po tej kolejce również dumnie dzierży berło lidera.
Sędzia: Sapajew (Daszoguz)
Widzów: 300 (Aszchabad)
W tej kolejce padło 10 goli (2,5 na mecz) zaś ogółem w 6 kolejkach (24 spotkania) strzelono 46 bramek (7,67 na kolejkę i 1,92 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 2100 widzów (525 na mecz).
Tabela:
Strzelcy:
6 goli – Altymurad Annadurdyjew (Altyn Asyr), Elman Tagajew (Ahal)
Zapowiedź następnej kolejki (08/09.05):
Kopetdag – Merw
Energetik – Szagadam
Aszchabad – Ahal
Nebitci – Altyn Asyr
Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91
Wyświetleń: 417