Eliminacje Mistrzostw Świata w strefie Azjatyckiej dotarły już do etapu w trakcie, którego drużyny z pierwszych meczów spotkały się po raz drugi. Tak, rewanże to coś, na co większość zespołów 2 rundy eliminacji MŚ czekało z niecierpliwością.

Ileż nasłuchali się piłkarze Uzbekistanu o niespodziance z pierwszej kolejki, kiedy to padli ofiarą coraz lepiej grającej ekipy Palestyny.  Tyleż samo szydery, hejtu i innych przykrości musieli zdzierżyć zawodnicy Myanmaru po historycznej porażce z Mongolią.  Tłem dla pochwała w kierunku Keisuke Hondy i jego ekipy z Kambodży byli piłkarze Hong Kongu, którzy w pierwszej kolejce ledwie zremisowali z ekipą Khmerów. Można wymieniać dłużej, jednak przekaz „nieudaczników” pierwszej kolejki przed rewanżem był tylko jeden: „dawać nam tu ich, pobawimy się jeszcze raz.”

W taki to oto sposób Uzbecy roztrzaskali pewnie 2-0 Palestynę dzięki gwiazdorowi Rosyjskiej ligi – Eldor Shomurodov zdobył dublet, dając sygnał całej Piłkarskiej Azji do biegłej obserwacji jego wielkiego talentu.  Myanmar zaliczył drugie zwycięstwo z rzędu, choć skromnie, bo ledwie 1-0 z Mongolią to jednak ich wyniki dają nadzieje na powrót do dobrej gry, zespołu, który ostatnimi laty rokował na nową siłę w regionie Azji Południowo Wschodniej.
Hong Kong z kolei wykorzystał naiwność piłkarzy Kambodży, którzy pod wodzą Keisuke Hondy nauczeni są atakowania bez ładu i składu.  Khmerzy mając przewagą 61% posiadania piłki wygrali mimo to 2-0 skutecznie msząc się za upokorzenie z pierwszej kolejki eliminacji.

Uzbekistan vs Palestyna.png

Hong Kong vs Kambodża.png

Myanmar vs Mongolia.png

Jemen vs Singapore.png

Irak vs Bahrajn.png

Kuwejt vs Nepal.png

Syria vs Filipiny.png

Liban vs Korea Północna.png

OMan vs Indie

Reszta wyników:

Wyniki.png

Mieliśmy również 2 wielkie acz smutne mecze towarzyskie.
Wpierw Japonię sprowadzono na ziemię i dano jej lekcję pokory która może tylko pomoc w przyszłych wojażach niebieskich samurajów. Salomon Rondon z Wenezueli dał im świetny materiał poglądowy do pracy nad grą w defensywie.

W drugim smutnym meczu towarzyskim, mieliśmy cykliczny test stanu Koreańskiej piłki w konfrontacji z Brazylijskim gigantem. Tak się już złożyło, iż co pewien czas Korea dobiera sobie rywali z top 5 aby sprawdzić w którym miejscu swojej ścieżki do doskonałości są.  Choć strzałów na bramkę Koreańczycy mieli nawet więcej, a posiadanie piłki wachało się na poziomie 45 (Kor) vs 55 (Bra) to nie ma co się oszukiwać piłkarze z kraju kawy dali surową lekcję Taegeuk Wariors. “Walczyli jak nigdy, skończyło się jak zawsze.”

Tabele Eliminacji Mistrzostw Świata

Grupa A.png

Grupa B.png

Grupa C.png

Grupa D.png

Grupa E.png

Grupa F.png

Kolejne mecze eliminacji dopiero w marcu 2020. Nacieszcie więc oko powyższymi skrótami bo czas pożegnać się na dłużej.

Do następnego…

Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 322

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze