Zapraszamy na przegląd 41. kolejki J2!

Avispa Fukuoka – Zweigen Kanazawa

„Szerszenie” ponownie notują porażkę i już nie mogą doczekać się zimowej przerwy, w trakcie której będą chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci fatalny sezon. Do Fukuoki piłkarze Masaakiego Yanagishity przyjechali jako faworyci do wygrania tego spotkania i tak się stało. Na wagę trzech punktów bramkę zdobyli Masahiro Kaneko i Towe Yamane.

Avispa – Serantes; Yamada, Saneto, Shinohara; Ishihara, Suzuki, Kato, Hatsuse (90+3’ Micolta); Maekawa (80’ Morimoto), Matsuda; Hisashi (71’ Kido)

Zweigen – Shirai; Kojima, Hiroi, Ishio, Numata; Kaneko (80’ Oishi), Kaneko, Fujimura, Ohashi, Kato (84’ Kiyohara); Yamane, Kakita

Skrót meczu:

Renofa Yamaguchi – Montedio Yamagata

Szalony koncert goli na Ishin Me-Life. Renofa Yamaguchi pod wodzą Masahiry Shimody od początku tego pojedynku sprawiali lepsze wrażenie, w ciągu 13 minut dwukrotnie wbili gościom bramki. Do siatki rywali wpakowali piłkę dwaj wypożyczeni zawodnicy z J.League Taisei Miyashiro oraz Ryoma Ishida i już wydawało się, że piłkarze z górskiej Yamagaty stracą cenne punkty na wagę utrzymania się w strefie barażowej. Jednak w 2. połowie gracze „Boskiej Góry” szybko odrobili swoje straty i w międzyczasie podnieśli się z kolan. Głównym architektem niesamowitego „comebacka” był Yuya Yamagishi, któremu zajęło to około 23 minut. W tym samym czasie napastnik zaliczył pierwszego (zwariowanego) hat-tricka w karierze. Godny zapamiętania wyczyn! Po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia pożegnalna 40-letniego obrońcy –Keisuke Tsuboi, który podczas przemówienia do kibiców nie był w stanie ukryć łez wzruszenia. Smutny obraz…

Renofa – Yoshimitsu; Ishida (86’ Kawano – debiut), Mae, Kikuchi, Kawai (83’ Yoshihama); Sato, Miyuki; Ikegami; Tanaka (57’ Takai), Miyaishiro, Yamashita

Montedio – Kushibiki; Kumamoto (90+2’ Kaga), Matsumoto, Kuriyama; Yanagi, Honda, Nakamura, Yamada (68’ Miki); Sakamoto, Yamagishi; Otsuki (46’ Ide)

Ehime FC – FC Ryukyu

Beniaminek z Okinawy po raz drugi w sezonie ograł Ehime FC. Początek należał do „Mandarynek”. Do przerwy prowadzili gospodarze dzięki bramce Takumy Kawamury – to jego pierwsze trafienie w J2. Po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze Yasuhiry Higuchiego wzięli się do odrabiania strat, w trakcie której dokonali sobie małej remotandy. W 66. minucie wyrównał były pomocnik Consadole Sapporo Shinya Uehara, a 33 minut później podwyższył Shuto Kawai dając ważne zwycięstwo swojej ekipie FC Ryukyu.

Ehime – Okamoto; Yamazaki, Nishioka (86’ Arita), Maeno; Kondo, Tanaka, Kawamura (63’ Kawahara), Shimokawa; Niwa, Nishida (67’ Taambayashi), Woo

Ryukyu – Ishii; Kim, Fukui, Okazaki, Tokumoto; K. Kazama, Uesato; K. Kazama (76’ Ramon), Kawai (90+2’ Ochi), Tomidokoro (67’ Koizumi); Uehara

FC Gifu – Ventforet Kofu

FC Gifu dalej kontynuują fatalną passę, a J3 czeka już na nich… Tym razem „Giffy” beznadziejnie oddali trzy punkty przyjezdnym z Kofu. Dla zespołu z stolicy prefektury Yamanashi dwukrotnie trafiał napastnik z Nigerii Peter Utaka i później dołożył jego kolega Hidetaka Kanazono, a bramkę na pocieszenie fanów gospodarzy zdobył Shota Kawanishi. Ventforet Kofu wraz z Kyoto Sangą za tydzień czeka niezwykła walka o jedno wolne miejsce w barażach. Będzie się działo!

Gifu – Victor; Kai, Toma, Abe, Yanagisawa; Murata (73’ Michael), Kawanishi, Mishima, Bulot; Baba (56’ Nakashima), de Vries

Kofu – Kawata; Arai, Koide, Lima; Yuzawa (65’ Kanazono), Ogura, Sato (77’ Yokotani), Uchida; Allano (73’ Yamamoto), Soneda; Utaka

Kyoto Sanga – JEF United Chiba

5

Skromne zwycięstwo „Purpurowych” na pożegnanie ze starym Takebishi (Nishikyogoku Athletic) Stadium. W przyszłym roku mają przenieść się na nowym stadion, gdzie za miesiąc zostanie oddany do użytku. Jedyne trafienie tego meczu należało do Keiyiego Senty, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo dopiero w 84. minucie gry. Niestety Kyoto Sanga są nadal poza strefy play-off. W ostatnim meczu czeka ich MEGA ciężkie zadanie aby pozostać w walce o J1, czyli wyjazd do Kashiwy…

Kyoto – Shimizu; Fukuoka (87’ Ando), Ueebisu, Tulio, Kuroki; Shoji; Kanakubo, Miyayoshi (60’ Escudero); Sento, Ichimi (79’ Renan), Koyamatsu

Chiba – Sato; Yonekura, Hebert, Arai, Shimohira; Horigome (57’ Chajima), Kudo (87’ Miki), Kojima (70’ Y. Sato), Tameda; Kléber, Funayama

Machida Zelvia – Kashiwa Reysol

Po rocznej nieobecności Kashiwa Reysol szczęśliwie wracają do japońskiej ekstraklasy.
W fantastycznym stylu zdemolowali defensorów Machidy Zelvia. Po 6 minutach fani gości cieszyli się golem zdobytym przez Yusuke Segawe i Cristiano, co dało nam stuprocentowe utrzymania pierwszego miejsca w lidze do końca tych rozgrywek.
W drugiej części spotkania padła jeszcze jedna bramka. Na 3-0 w 59. minucie dołożył swoje 5 groszy ponownie Cristiano. Po ostatnim gwizdku arbitra byliśmy świadkami triumfu zawodników Nelsinho Baptisty mistrzostwa J2. Więcej z tego wydarzenia na przedmieściach Tokio w artykule zamieszczonym w linku.

Machida – Masuda; Shimosaka (88’ Yamauchi), Fujii, Kobayashi, Okuyama; Ri (66’ Hirao), Inoue, Morimura, Hirato (60’ Babunski); Doi, Nakashima

Kashiwa – Nakamura; Kawaguchi (90+2’ Tanaka), Yamashita, Kamata Koga; Cristiano, Richardson, Mihara, Segawa; Sávio (79’ Kikuchi), Esaka

Fagiano Okayama – Yokohama FC

Fagiano Okayama zaliczyli nieudaną misję w włączeniu do walki o japońską ekstraklase poprzez baraże i będą musieli przełożyć te ambitne plany na następny sezon… Yokohama FC praktycznie załatwiła sprawę w niecałe półgodziny. Na wagę zwycięstwa w 24. minucie zdobył bramkę Yusuke Matsuo. W ten sposób podopieczni Takahiry Shimotairy już są bardzo blisko awansu z drugiego miejsca do J1.

Fagiano – Ichimori; Masuda (90+2’ Sekido), Goto, Choi, Hiroki; Sekido, Ueda, Kiyama, Mimura (61’ Nakama); Akamine (75’ Yamamoto), Lee Yong-Jae

Yokohama – Minami; Kitazume, Jong-a-Pin, Inoha, Takeda;  K. Sato (90+2’ Tadokoro), Nakamura (84’ Tashiro); K. Saito, Nakayama (79’ K. Saito), Matsuo; Minagawa

Omiya Ardija – Albirex Niigata

Omiya Ardija ponownie plątają się w drodze powrotnej do elity. W wielkim hicie kolejki gospodarze z niezadowoleniem podzielili się punktami z Albirexem Niigatą. Oba gole na NACK5 Stadium oglądaliśmy dopiero po przerwie. W 62. minucie strzelił Arata Watanabe, a 22 minut później wynik meczu zamknął z rzutu karnego Genki OmaeCzekamy zatem w przyszłym tygodniu na poznanie drugiego beniaminka J1 w sezonie 2020.

Omiya – Kasahara; Kushibiki, Komoto, Kawazura; Shinozuka, Mikado, Ishikawa, Sakai; Barada (55’ Babunski), Okunuki (66’ Omae); Juanma Delgado (70’ Simović)

Albirex – Otani; Hayakawa, Obu, Fitzgerald, Horigome; Toshima, Akiyama (71’ Caue); Homma (85’ Francis), Silvinho (77’ Yano), A. Watanabe; Leonardo

V-Varen Nagasaki – Tochigi SC

Ekipa z Utsunomiya dzielnie bronią przed spadkiem do J3, tym razem niespodziewanie podbili Transcosmosu Stadium! Jedyne trafienie tego meczu należało do Daichiego Inui, który dał drużynie skromną, ale niezwykle ważną wygraną. Obrońca dokonał tego w 23. minucie gry pokonując głową bramkarza „Mandarynek.” Mimo zwycięstwa Tochigi SC jeszcze nie wyszła ze strefy spadkowej. W tym samym dniu Kagoshima United FC ograła u siebie Mito HH – więcej znajdziecie poniżej. W przyszłym tygodniu piłkarze Kazuakiego Tasaki ponownie wyjeżdżają, tym razem do Chiby. W portowym mieście mają bardzo trudny i ambitny cel: wygrać mecz i pozostać w J2. Po 90. minucie piłkarze i fani obydwu drużyn w fantastycznym stylu pożegnali właściciela V-Varen Nagasaki – Akira Takata.

Nagasaki – Tomizawa; Yoneda, Kakuda, Tokunaga, Kagawa; Otake, Akino, Isomura (82’ Hasegawa), Sawada (49’ Ibarbo); Tamada (68’ Yoshioka), Goya

Tochigi – S. Kawata; Hisadomi, Inui, Tashiro, Segawa; Hamashita, Edamura, Kohatsu (73’ Kim Hyeon), Osaki (80’ Nishiya); Henik, Sakaki (65’ K. Kawata)

Kagoshima United FC – Mito HH

Mito HollyHock podobnie jak Fagiano Okayama nie mają już szansę na walkę o japońską ekstraklase poprzez play-offy.  Fani „Klanu Tokugawy” nie doczekają się na wielkie derby prefektury Ibaraki z Kashimą Antlers. Decydujące trafienie padło bowiem w 44. minucie, a jego autorem był napastnik z Korei Północnej urodzony w stolicy Japonii – Han Yong-Thaektóry ma już na koncie 10 bramek w tej kampanii. Przed wejściem zawodników na murawę kibice i wulkan Sakurajima trafili na świetny moment w zaserwowaniu kapitalnej oprawy. Klasa światowa!

Kagoshima – Onishi; Sakemoto, Mizumoto, Tsutsumi (81’ Hiraide), Sunamori; Nildo, Nakahara, Goryo, Edamoto (90+4’ Hattanda), Ushinohama, Han (64’ Lucão)

]Mito – Murakami; Hamasaki, Hosokawa, Takizawa, Toyama; Fukumitsu, Shirai, Mae, Kimura (71’ Motegi/ 88’ Murata); Kurokawa (60’ Asano), Shimizu

Tokyo Verdy – Tokushima Vortis

Po długim czasie piłkarze z zielonej części Tokio powrócili na Ajinomoto Stadium, gdzie przez półtora miesiąca arena była zajęta przez organizatorów MŚ w Rugby. Fanom „Zielonych” nie udało się obejrzeć zwycięstwa swojego ulubionego klubu, który został pokonana przez Tokushimy Vortis. Mini strzelaninę rozpoczęli goście z wyspy Sikoku.
Na listę strzelców wpisali się Ryuji Sugimoto i Atsushi Kawata, a honorowego gola dla Tokyo Verdy w 70. minucie zdobył Koike Junki. W tej sytuacji piłkarze Ricarda Rodrígueza prawdopodobnie zostaną w barażach i powalczą o J1.

Verdy – Kamifukumoto; Narawa (89’ Arai), Kondo, Taira, Yamamoto; Klebinho (76’ Fujita), Kajikawa, Morita; Junki, Leandro (57’ Sato), Paraíba

Vortis – Kajikawa; Tamukai (90+2’ Fujita), Ishii, Buijs, Y. Uchida; Iwao, Konishi, Sugimoto (89’ Uchida), Watai; Nomura, Kawata (80’ Oshitani)