Argentyński trener Hector Cuper został zwolniony z stanowiska selekcjonera reprezentacji Uzbekistanu. Włodarzom federacji nie spodobał się sposób, w jaki ich kadra rozpoczęła eliminację do Mistrzostwa Świata 2022. Przypomnijmy tylko, iż Uzbecy przegrali swój pierwszy mecz z Palestyną oraz zremisowali drugi z Irakiem. W żadnym nie byli wstanie zdobyć gola, a sytuacji podbramkowych stwarzali tyle, „co kot napłakał.”

Hector Cuper

Argentyńczyk był selekcjonerem białych wilków ledwie od 2 sierpnia 2018 roku. W tym czasie zaliczył niezbyt udany Puchar Azji, podczas którego odpadli w pierwszym meczu po wyjściu z grupy, (choć trzeba przypomnieć, iż Australia potrzebowała karnych by ich pokonać), zajął 3 miejsce w China Cup (na 4 możliwe) oraz zagrał parę mniej lub bardziej udanych spotkań towarzyskich.

Łącznie były trener Interu czy Valencii rozegrał 17 spotkań 7 wygrał z zremisował i 7 przegrał. Jego bilans bramkowy to 21 do 20.
Choć wydawałoby się, iż jest to postać stworzona do osiągnięcia wielkich rzeczy z kadrą “Turanians” to jednak wejście lewą nogę w eliminacje błyskawicznie zdjęło różowe okulary szefom federacji.

Czas pokażę czy “UFA” nie podjęła zbyt pochopnej decyzji. Wiemy jednak już, że nie marnowali czasu i błyskawicznie ogłosili następcę 63 letniego Latynosa.

3

Jest nim Vadim Abramov, który przejmując rolę selekcjonera osieraca Bunyodkor.
57 latek był już trenerem Uzbekistanu w latach 2010-2012 i udało mu się zdobyć mocno zaszczytną 4 lokatę na Pucharze Azji, 2011 dzięki czemu otrzymał również statuetkę najlepszego trenera w kraju.  Białe Wilki wówczas grały naprawdę ładną dla oka ofensywną piłkę, za którą obecnie kibice tęsknią. To on stworzył trzon kadry złożony z piłkarzy, którzy później stali się znani w całej Azji – Ahmedov, Djeparov, Nesterov.

Abramov jest pochodzenia Armeńsko-Rosyjskiego a urodził się w stolicy Azerbejdżanu Baku.  Był drugim po Yuriyu Sarkisyanie trenerem, który poprowadził reprezentację Uzbekistanu w międzynarodowym turnieju.

Pierwszy sprawdzian Abramova to 10 października i mecze eliminacji MŚ 2022 z Jemenem. Ciekawość, już zżera, jak będzie wyglądała nowa odsłona ekipa Uzbekistanu.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 369

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze