Uzbeccy ligowcy po 13. kolejce jeszcze nie poszli na wakacje, gdyż na początku lipca do rozegrania zostały im dwie kolejki fazy grupowej Pucharu Ligi, której wyniki zaprezentuję w tejże notce. Nie zabrakło hitów, emocji jak i sporej ilości goli 🙂

Grupa A

Sogdiana Dżyzak – Dynamo Samarkanda 0:3 (Abdurachmonow 20, Baratow 81, Eminow 90+2)1562133376

Surchon Termez – Szortan Guzor 1:5 (Cholikułow 14 – Chołturajew 17, 75, 86, 90+3, Temirow 53)1562189362

Szortan – Dynamo 2:1 (Temirow 71, Chołmurodow 90+4 – Aszurow 11)

Sogdiana – Surchon 2:1 (Raszidow 21, Nurmatow 90+3 – Numonow 6-karny)

Tabela:

Tabela A

Grupa B

Kokand-1912 – Lokomotiw Taszkent 4:0 (Jesonkułow 12, 68, Ruzijew 87, 90)

1562189003
FK Buchara – Pachtakor Taszkent 1:2 (Sidorow 89 – Iminow 42, Siergiejew 71)

1562216063
Kokand-1912 – Buchara 6:1 (Berdyjew 3-karny, 7, 24, 90+1, Usmonow 28, 51 – Sidorow 59-karny)
1562523945
Pachtakor – Lokomotiw 2:1 (Sabirchodżajew 18, Siergiejew 75 – Omonow 66)

1562525240
Tabela:

Tabela B

Grupa C

Bunyodkor Taszkent – Kyzyłkum Zarawszon 3:1 (Izzatow 26, Nurijew 55, Dżałoliddinow 79 – Smith 20)

1562132691
AGMK Olmalik – Metalurg Bekobod 1:1 (Chakimow 72 – Andriejew 90+2-karny)

1562134910
AGMK – Bunyodkor 4:3 (Juldaszew 7, Kosimow 20, Połwonow 55, Szichow 75 – Richsibojew 27, Gijosow 71-karny, Mirachmadow 72)

1562343432
Metalurg – Kyzyłkum 0:1 (Abdualimow 6)

Tabela:

Tabela C

Grupa D

Nawbahor Namangan – Maszal Muborak 2:1 (Nasimow 51, Gofurow 87 – Żurakułow 9)

1562134063
FK Andidżan – Nasaf Karszy 1:0 (Rachmatullajew 90+1)
1562215110
Maszal – Nasaf 1:4 (Melijew 16 – Abducholikow 18, 25, 30, Narzullajew 81)
1562524634
Andidżan – Nawbahor 3:0 (Sulajmonow 34, Rachmatullajew 50, Ismoiłow 60)
1562524984
Tabela:

Tabela D

Nigdzie nie znalazłem informacji o parach ćwierćfinałowych. Wiem jednak, że grać będą w połowie sierpnia.

Terminarz uzbeckich rozgrywek klubowych na drugą połowę sezonu 2019 (liga, puchar, puchar ligi)

D_B5QN9XsAEUqOY.jpg large

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91