Finałowe rozstrzygnięcia w grupach AFC Cup już za nami.
Jesteśmy bardzo spóźnieni, ale odrabiamy zaległości ze wszystkich meczów, w których działo się całkiem sporo. Wybaczcie Azja jest przepotężna, ilość meczy w „Pucharze pocieszenia” Azji również.

Zapraszamy na komplet przeglądu fazy grupowej AFC Cup.

Obrońcami mistrza tych rozgrywek jest zespół z Iraku Al-Quwa Al-Jawiya, gdzie w ubiegłym sezonie ograła wielokrotnego mistrza Turkmenistanu Altyn Asyr FK 2:0.

Jak było w ostatniej 6 kolejce meczów grupowych? Sprawdźcie poniżej!

 

Wyniki meczów z całej kolejki fazy grupowej AFC Cup:

Grupa A:

Al-Jaish – Nejmeh SC, 2-2

(45’ Al-Wakid i 59’ Moustafa – 56’ Maatouk i 67’ Hamam)

AL WIHDAT VS. HILAL AL-QUDS 2 – 0

(Rajaei Ayed Fadel 51, Baha’Faisal)

 Awans: Al-Wehdat (Jordania) i Al-Jaish (Syria)

A

 

Grupa B:

Al-Najma – Al-Ittihad, 2-1

(13’ Muneer i 36’ Madan – 72’ Al-Shaban)

 

Al-Kuwait – Al-Jazeera Club, 1-2

(70’ Al-Hajri – 74’ Za’tara i 90’ k. Samir)

Awans: Al-Jazeera Club (Jordania)

B

Grupa C:

Al-Ahed – Malkiya SCC, 2-1

(34’ Zreik i 52’ Khamis – 14’ Al-Bahri)

Al-Suwaiq – Al-Qadsia, 2-1

(20’ Al-Alawi i 53’ Al-Ghassani – 87’ Al-Dhefiri)

Awans: Al-Ahed (Liban)

C

Grupa D:

FC Istiklol – Altyn Asyr, 1-1

(57’ Fatkhuloev – 49’ Annadurdyjew)

Dordoi Biszkek – FK Khujand, 3-0

(6’ Orazsähedow, 45+1’ k. Murzaev i 60’ Valikayev)

Awans: Altyn Asyr (Turkmenistan)

D

 

Grupa E:

Minerva Punjab – Dhaka Abahani, 0-1

(90+3’ Saighani)

Manang Marshyangdi Club – Chennaiyin FC, 2-3

(71’, 79’ Oladipo – 53’, 88’ Rafi i 66’ Sabia)

Awans: Dhaka Abahani (Bangladesz)
E

Grupa F:

Hanoi FC – Tampines Rovers, 2-0

(10’ Oseni i 31’ Nguyen Thanh Chung)

Yangon United – NagaWorld, 2-0

(75’ Maung Maung Lwin i 90+6’ k. Miller)

Awans: Hanoi FC (Wietnam)

F

Grupa G:

Ceres-Negros – BBD, 0-1

(68’ Luiz)

 

Persija Jakarta – Shan United, 6-1

(6’, 90’, 90+2’ Matos, 18’ Novri, 47’ Heri i 57’ Riko – 81’ Zin Min Tun)

Awans: Ceres-Negros (Filipiny) i Becamex Binh Duong (Wietnam)

G

Grupa H:

Home United – Kaya F.C, 2-0

(1’ Adam i 18’ Abdil)

Lao Toyota – PSM Makassar, 0-3

(43’ Raysid, 74’ Saldi i 86’ Guy Jr.)

Awans: PSM Makassar (Indonezja)

H

 Grupa I:

Kitchee FC – April 25, 1-0

(39’ Fernando)

Hang Yuen – Tai Po, 1-1

(65’ Joo Ik-Seong – 24’ Chan Siu Kwan)

  Awans: April 25 (Korea Północna)
I
 

Najlepsi strzelcy po całej kolejce fazy grupowej AFC Cup:

1. Bienve Marañón (Ceres-Negros) – 9
2. 
 Ganiyu Oseni (Hanoi FC) – 9
3. 
Bruno Matos (Persija Jakarta) – 7
4. 
 Baha’ Faisal (Al-Wehdat) – 6
5. 
 Kim Yu-Song (April 25) – 6

 

Zapowiedzi meczu 1/2 finałowego barażowego AFC Cup:

Strefa Zachodnia:

Al-Jaish – Al-Jazeera

Al-Wehdat – Al-Ahed

Strefa ASEAN:

BBD – PSM Makassar

Ceres-Negros – Hanoi FC

Strefa międzyklubowe:

BBD/Hanoi FC – Altyn Asyr

Dhaka Abahani – April 25

 

Autor tekstu: Klemens Przybył – J.League-Poland