West Ham United oficjalnie ogłosił transfer Marko Arnautovicia do chińskiego Shanghai SIPG za nieujawnioną kwotę. Nieoficjalnie mówi się, że „Młoty” otrzymają za Austriaka 22,5 miliona funtów, czyli w przeliczeniu 25 milionach euro. 

Saga z napastnikiem reprezentacji Austrii w roli głównej dobiegła końca. Po jawnym konflikcie na linii klub-piłkarz stronom w końcu udało się dojść do porozumienia
i zawodnik będzie kontynuować swoją karierę w Shanghai SIPG.

Temat transferu Austriaka do Państwa Środkowego był podnoszony już w zimie i w tamtym czasie oferta Azjatów miała wynosić ponad 40 milionów. Ostatecznie do transferu nie doszło, a on sam podpisał nową umowę z nimi, która obowiązuje do 2023 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że napastnik nie wypełni tego kontraktu.

Marko Arnautović spędził dwa lata w West Hamie United. Już po pierwszym roku uznał, że może grać o wyższe cele i zabiegał o transfer do drużyny z czołówki Premier League – m.in.: Manchester United, ponieważ chciał powalczyć o europejskie puchary. Ostatecznie klub nie wyrażał jednak zgody na jego odejście. Choć Austriak, serbskiego pochodzenia wciąż był ważnym ogniwem zespołu, a konflikty narastały.

SIPG.jpg

Kilka dni temu Kaveh Solhekol, dziennikarz Sky Sports, wyjawił, że klub zdecydował się sprzedać zawodnika do Szanghaju za kwotę znacznie niższą, niż by tak naprawdę chciał. Wszystko przez wewnętrzną presję – piłkarz miał podpadać kolejno wszystkim w klubie i zarówno sztab trenerski, jak i pozostali zawodnicy chcieli jego odejścia.

Część z zapłaty za Arniego trafi do Stoke City, które oddając go do klubu z London Stadium zapewniło sobie procent od następnej sprzedaży. Zapis ten wchodził w życie, gdy przyjęta przez „Młoty” oferta przekroczy granicę 20 milionów funtów, a jego poprzednia pracodawca otrzyma 20 % z kwoty transakcji.

W koszulce Claret & Blue 30-latek rozegrał 65 spotkań we wszystkich rozgrywkach.
W tym czasie wpisał się na listę strzelców 22 razy, a przy 12 okazjach asystował swoim kolegom. Przed przylotem do Anglii napastnik urodzony w Wiedniu występował w Werder BremenInter MediolanTwente Eschende, a na początku kariery rozpoczął w Floridsdorfer AC.

Teraz przyjdzie mu grać w barwach zeszłorocznego mistrza Chin, który aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli Chinese Super League, tracąc dwa punkty do liderującego Beijing Guoan.  To czwarty zagraniczny zawodnik w szanghajskim klubie. Oprócz niego występują brazylijskie duety: Hulk i Oscar oraz kapitan reprezentacji Uzbekistanu Odil Achmetow. W nowym drużynie Marko Arnautović ma być obiecujący zastępca chińskiego snajpera Wu Leia, który pod koniec stycznia tego roku opuścił swoją ojczyznę i przeniósł się do RCD Espanyol.

 

Viel Glück Arnie! (a raczej Jia You Marko)

Autor tekstu: Klemens Przybył – J.League-Poland

Wyświetleń: 354

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze