Klub Chińskiej Super Ligi Shganghai Shenhua ogłosił zakup 2 wielkich nazwisk – skrzydłowego AS ROMA Sthephana EL Shaarawy oraz olbrzyma z Jeonbuk Hyundai Motors, Kim Shin-Wooka.

Zakup został ogłoszony dosłownie parę dni od ogłoszenia, że nowym trenerem Szanghaju został Koreańczyk Choi Kang-Hee, który zastąpił Hiszpana Quique Sancheza Floresa.
Choi

Koreańczyk tym samy zaliczył 3 klub w ciągu zaledwie roku czasu, będąc legendą Jeonbuk Motors, z którym wygrał wszystko od Pucharów ligi poprzez samą K League po Azjatycką Ligę Mistrzów chciał poszukać nowych wyzwań zagranicą.

Trafił wpierw do Tianjin Quanijan, jednak z powodu kłopotów zespołu nigdy nawet nie zadebiutował w roli szkoleniowca tej drużyny.
Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron a Choi trafił do Dalian Yifang gdzie po połowie sezonu zrezygnował, aby podjąć się roli ratownika Shanghai Greenland Shenhua. Wierzcie mi, na tych odejściach i podpisach…stratny finansowo nie jest.

Ale wracając do nowych zawodników.

26 letni El Shaarawy trafił do CSL za kwotę 18 milionów Euro co zadowoliło obie strony negocjacji.
Na oficjalnej stronie klubu widnieje informacja mówiąca, iż „Stephan El Shaarawy, mający podwójne obywatelstwo włoskie oraz egipskie przybędzie do klubu 8 lipca Pekińskiego czasu.
Po skompletowaniu wszystkich procedur zostanie oficjalnie przyjęty w szeregi Shanghai Greenland Shenhua.”

El Shaarawy spędził ostatnie 3,5 sezonu w Romie, po tym jak dołączył do niej z AC Milan w 2016 roku.
23 krotny reprezentant zdobył 11 bramek w 33 meczach na wszystkich frontach poprzedniego sezonu.

31 letni Kim Shin Wook z kolei to napastnik który dołączy do swojego byłego trenera Choia w Szanghaju. Z swoim nowym starym trenerem zdobył 2 tytuły K League  (2017,2018) oraz Azjatyckiej Lidze Mistrzów 2016.  Prócz tego zdobył ALM z Ulsan Hyundai 2x Puchar Azji Wschodniej (2015, 2017) oraz Igrzyska Azjatyckie 2014.
W samej K League zaliczył 105 bramek i 21 asyst w 287 spotkaniach.
W Reprezentacji Taeguk Wariors rozegrał 51 spotkań trafiając do siatki 10 razy.
Kim Choi

W skrócie, Kim zdobył wiele i wie jak się bawić w tą grę, aby pomóc swoim nowym kolegom.
Wyróżnia go typowo stereotypowa sylwetka mikrusa, czyli 197 cm 98 kg wagi – słowem chłop jak dąb.
Na pożegnanie z kolegami, Kim strzelił bramkę w niedzielny ligowy wieczór przeciwko Seongnam oraz zaliczył bramkę w przegranym po karnych meczu 1/16 ALM przeciwko Shanghai SIPG w zeszłym miesiącu.


El Shaarawy i Kim dołączą do Shanghai Shenhua w momencie, kiedy „cierpią” na 14 miejsce ligowej tabeli CSL mając ledwie 3 wygrane po pierwszych 16 kolejkach.

Azja Gola zobaczy, jak ten duet będzie sobie radził w CSL.
Trzymamy za nich mocno kciuku.

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 508

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze