Japoński rozgrywający Shoya Nakajima wraca do Portugalskiej ligi podpisując 5 letni kontrakt z FC Porto.  24 letni skrzydłowy grał już w tym kraju dla Portimonense od 2017 roku 3 lutego 2019 kiedy to przeszedł do Katarskiego giganta Al. Duhail za  35,00 mln € co było najwyższą kwotą w historii za jaką został kupiony jakikolwiek Japoński piłkarz.
Dla Portugalskiej drużyny rozegrał 47 występów strzelając 15 goli oraz zaliczając 19 asysta, dla Katarczyków z kolei w 13 kolejkach zaliczył 2 bramki.

sfsfsf.jpg

Utalentowany drybler oraz playmayker z smykałką do goli jest również znany z swojej wszechstronności.  Jako człowiek orkiestra – czytaj – obunożny piłkarz – może grywać zarówno na prawym czy lewym skrzydle jak i również, jako dziesiątka czy podwieszony napastnik.

Nakajima który ustabilizował swoją pozycję jako jedna z gwiazd Primeira Liga podczas jego poprzedniego pobytu w Portugalii, powiedział do dziennikarzy że od lat podziwiał Porto, najbardziej utytułowany klub w rozgrywkach międzynarodowych.

„Porto zawsze było drużyną którą naprawdę lubiłem, dla tego jestem szczęśliwy, że mogę założyć ten uniform jako ich piłkarz,” powiedział Nakajima na video zamieszczonym na klubowej stronie.

fsfsfsfs

„Chciałbym pomóc klubowi odnieś sukces na wielu frontach. Na poziomie idiwidualnym mam nadzieję, że ud mi się zaliczyć wiele bramek i asyst. Dam z siebie 100% w każdym spotkaniu.”

Produkt słynnej kuźni talentów Tokyo Verdy zagrał po raz pierwszy na poziomie J.League w FC Tokyo gdzie jego kariera szybko przyśpieszyła.
Rozgłos poza Japonia zyskał grając w kadrze U23, wpierw wygrywając Mistrzostwa Azji w tej kategorii wiekowej w 2016 a później reprezentując „Niebieskich Samurajów” na Olimpiadzie w Rio tego samego roku.

Pomimo łagodnie mówiąc kontrowersyjnego pominięcia jego osoby przy powołaniach na Rosyjski Mundial w 2018 roku, doczekał się miana jednego z najważniejszych piłkarz z Japońskim paszportem.
Nakajimaaaa
Porto zakończyło rozgrywki w zeszłym sezonie na drugim miejscu w tabeli Primeira Liga zaraz za Benfiką oraz dotarli do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Portugalskie media podają iż Porto zapłaciło 12 milionów euro za 50 % praw do jego kontraktu. W oświadczeniu Al-Duhail czytamy z kolei, że Porto wykonało pierwszy ruch tuż po ostatnim meczu Japończyków na Copa America w Brazylii.

Nakajima był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Japonii podczas ich gościnnego występu w Ameryce Południowej.  Nie tylko zdobył bramkę w meczu
z Ekwadorem ale i wyróżniał się umiejętnościami oraz doświadczeniem wśród młodych zawodników szykowanych na Tokijską Olimpiadę 2020.

Jego powrót do ligi Portugalskiej znów rozreklamuje te rozgrywki wśród Japońskich fanów piłki kopanej.

„Porto są bardzo sławni nawet w Japonii gdzie są znani, jako jeden z lepszych klubów
w Europie.” – powiedział Nakajima.
„Jestem niesamowicie szczęśliwy dołoczając do Portom i mam nadzieję, że wyrażę tą radość swoimi występami na boisku.”

Azja Gola będzie trzymać kciuki za Shoye, dając regularnie znać czytelnikom co u niego słychać.

GANBARE SHOYA !!!

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 627

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze