Były reprezentant Japonii, Ota Kosuke przechodzi do Nagoi Grampus. To kolejny już transfer, po m.in. Maruyamie i Yonemoto z FC Tokyo do Nagoi, w ciągu zaledwie dwóch lat.

31-letni lewy obrońca zdecydował się na przejście do Grampus, gdyż w Tokyo nie może liczyć na regularną grę. Przegrał bowiem rywalizację z Ryoyą Ogawą, który znajduje się w kapitalnej dyspozycji.

Ota2

Ota to wychowanek Yokohamy FC, w której występował w latach 2006-2009.

columnsv2_41268

Stamtąd przeniósł się do Shimizu S-Pulse, gdzie rozwinął się piłkarsko do roli jednego z lepszych bocznych obrońców ligi. To zaowocowało transferem do FC Tokyo, gdzie początkowo grał w latach 2012-2016. Świetne występy w klubie, a także powołania do reprezentacji poskutkowały zainteresowaniem zagranicznych klubów. Najbardziej konkretne było holenderskie Vitesse, który pozyskało gracza w styczniu 2016. W Holandii spędził dokładnie rok i dopisał sobie do CV zdobycie Pucharu Holandii.

Ota3

W styczniu 2017 powrócił do FC Tokyo i grał pierwsze skrzypce w ekipie “gazowników”. Kibicom klubu ze stolicy najbardziej zapadną w pamięć jego świetnie bite stałe fragmenty gry i mierzone dośrodkowania z lewej strony.

Ota da się także zapamiętać jako bardzo sympatyczny gość, którego lubił chyba każdy kibic FC Tokyo, a także zawodnik dzielący z nim szatnie.

AzjaGola życzy Kosuke powodzenia i minut, w poszukiwaniu których dołącza do Nagoi Grampus.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 393

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze