Spadkowicz Bundesligi VFB STUTTGART 1893 złożył oficjalną ofertę Belgijskiemu klubowi Sint-Truidern za reprezentanta Japonii Wataru Endo.
Uniwersalny multipozycyjny 26 latek zagrał ledwie sezon w Eerste klasse zaliczając 26 spotkań (we wszystkich rozgrywkach) i strzelając 2 bramki oraz 2 asysty.

Endo to uczestnik Mistrzostw Świata 2018 który w swojej karierze zdążył już grać na pozycjach ofensywnie śmigającego bocznego obrońcy zarówno z prawej jak i lewej strony, stopera i libero. W kadrze jak i w klubie z Limburgii grywał głownie, jako defensywny pomocnik imponując odbiorem piłki oraz kreatywnym rozgrywaniem piłki.
Przed transferem do Jubiler League swingman sięgał po trofea z Japońskim gigantem Urawą Red Daimonds. Jego CV jest przepełnione sukcesami w J.League jak i na arenie międzynarodowej.

Wataru Endo

Pod koniec sezonu 2018/2019 doznał poważnej kontuzji uda, przez co nie był brany pod uwagę przez selekcjonera niebieskich samurajów Hajime Moriyasu przy powołaniach na czerwcowe mecze towarzyskie oraz Copa America.

Jednak z tego, co donoszą Japońskie media i osoby z bliskiego otoczenia piłkarza oraz Niemieckiego klubu, zarówno Stuttgart jak i Endo są zainteresowani wzajemną współpracą.

Stuttgart jest miastem a tym bardziej i klub bardzo bliskim sercu Japończyków.
Grały w nim takie tuzy Japońskiej piłki jak Shinji Okazaki (najlepszy strzelec Nipponu w ostatnich latach, mistrz Anglii z Leicester City) Hajime Hosogai, Gotoku Saki czy Takuma Asano.

Azja Gola będzie przypatrywać się tej potencjalnej współpracy, ponieważ jak to niektórzy nabijają się, że Stuttgart bez Japończyk to jak żołnierz bez karabinu.

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski 

Wyświetleń: 438

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze