Zapraszamy na 15. kolejkę J2!

Kyoto Sanga 2-0 Renofa Yamaguchi

Piłkarze Masahiro Shimody zanotowali piąte spotkanie bez zwycięstwa. „Pomarańczowi” nie dali rady wygrać z Kyoto Sangą, która nadal notuje bardzo dobre występy w lidze. W 34. minucie Kazunari Ichimi otworzył wyniku meczu, pokonując z kornera Genkiego Yamade w stylu karate. Trzy minuty później gospodarze grali już w dziesięciu , gdyż Yoshihiro Shoji obejrzał czerwoną kartkę za brzydki faul na Hidetoshi Miyukim w okolicach pola karnego. Mimo że ekipa „Fioletowych” była w osłabieniu, udało im się zdobyć kolejnego gola. Na 2-0 strzelił Tomoya Koyamatsu wymijając rywali z… połowy boiska i w spektakularny sposób umieszczając piłkę w siatce. Na Nishikyogoku Stadium Yosuke Ishibitsu rozegrał 200. mecz w J2.

Kyoto – Shimizu; Kuroki, Honda, Ando, Ishibitsu, Shoji, Shigheiro (79’ Tulio), Fukuoka, Koyamatsu, Sento (89’ Ono); Ichimi (90+1’ Miyayoshi)

Renofa – Yamada; Mae, Kusumoto, Tsuboi, Kawai; Sato (61’ Kudo), Miyuki, Yoshihama, Sasaki (78’ Yamashita); Kishida, Takagi (60’ Tanaka)

V-Varen Nagasaki 1-0 Tokushima Vortis

To drugi taki mecz z tym samym wynikiem i autorem zwycięskiego gola jak w poprzednim meczu z Zweigen Kanazawą. W 16. minucie gry niezawodny napastnik Hiroto Goya przyjął świetne podanie Makoty Kakudy i perfekcyjnym strzałem nie dał szans Yujiemu Kajikawie. Ten jeden gol wystarczył ekipie z Kiusiu na zgarnięcie trzech punktów.

Nagasaki – Tomizawa; Kamekawa, Takasugi, Lee Sang-Min (52’ Tokunaga), Kagawa; Otake, Niizato, Kakuda, Omoto; Goya (85’ Shimada), Tamada (66’ Hata)

Vortis – Kajikawa; Tamukai, Ishii, Uchida; Iwao, Konishi (79’ Kano), Omotehara (70’ Oshitani) Sugimoto; Kishimoto, Nomura; Sato (85’ Kawata)

Tokyo Verdy 1-1 JEF United Chiba

Sprawiedliwy podział punktów w Tokio. Takayuki Funayama jako pierwszy zawodnik otworzył wynik meczu już w 11. minucie, dobijając lewą nogą po odbiciu futbolówki od słupka po strzale Klébera. Po pierwszym golu strzelonym przez ekipę „Psów” ponownie szukali sposobu na pokonanie defensorów. Po przerwie, Hiroki Kawano wyrównał stan rywalizacji – dokonał tego w 62. minucie. Cztery minuty później piłkarze z Zatoki Tokijskiej mogli podwyższyć wynik, ale ostatecznie Asashi Yada nie wykorzystał tej okazji. Pomocnik skierował piłkę w poprzeczkę.

Verdy – Kamifukumoto; Wakasa, Kondo, Taira, Narawa; Inoue; Watanabe, Sato, Junki, Kawano (66’ Kajikawa); Kojić (56’ Leandro)

Chiba – Sato; Chajima, Arai, Masushima, Inui; Kumagai, Yada (69’ Yamamoto), Horigome (77’ Pinheiro); Tameda, Funayama (87’ Sato), Kléber

Ventforet Kofu 2-1 Yokohama FC

Peter Utaka bohaterem meczu! Były zawodnik m.in.: Odense BK, Sanfrecce Hiroshimy i FC Tokyo, dwukrotnie pokonał bramkarza gości z Jokohamy. Napastnik z Nigerii skompletował swój dublet w 36. i 54. minucie gry – w tym starciu mógł zaliczyć nawet hat-tricka. Jedyną i honorową bramkę dla Yoko zdobył w 83. minucie Ibba Laajab.

Kofu – Kawata; Takeoka, Koide, Lima; Tanaka, Ogura, Yokotani, Uchida (66’ Araki); Soneda, Utaka (66’ Sato), Dudu (79’ Arai)

Yokohama – Takeshige; Tadokoro (67’ Watanabe), Jong-a-Pin, Kawasaki (46’ Tashiro), Kitazume; Nakayama, Sato, Nakazato, Matsuura (57’ Toshima); Laajab, Kusano

Ehime FC 0-1 Mito HH

Po dwóch nieudanych meczach ekipa „Klanu Tokugawy” wraca na właściwe tory. Już w 3. minucie gola zdobył niechciany w Vegalcie Sendai piłkarz, Shunsuke Motegi. Tym golem, pomocnik załatwił zespołowi trzy punkty. Po bramce 22-latka z Mito gospodarze z Sikoku szukali swoich szans na wyrównanie, ale ostatecznie rezultat na tablicy wyników się nie zmienił. Tymczasem piłkarze z prefektury Ibaraki powrócili na fotel lidera.

Ehime – Okamoto;  Takeshima, Rindo (72’ Woo Sang-Ho), Maeno; Shimokawa, Kondo (78’ Arita), Tanaka, Yamase; Yoshida, Fujimoto (65’ Naganuma), Kamiya

Mito – Matsui; Toyama, Ito, Hosokawa, Shichi; Motegi, Mae, Shirai, Hirano (82’ Hiratsuka), Kurokawa, Batista (52’ Shimizu)

FC Ryukyu 2-1 Albirex Niigata

Beniaminek nadal broni swojej twierdzy! Albirex Niigata to ósmy zespół z J2 obok Kashiwy Reysol czy Mito Hollyhocku, który nie może wygrać na ich stadionie w Okinawie. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie po ładnym strzale z rzutu wolnego Yu Tomidokoro. Kolejnego gola na TKH Stadium zobaczyliśmy dopiero pod koniec drugiej połowy meczu. W 83. minucie „Łabędzie” wyrównały, a do bramki piłkę wpakował Leonardo, który wykorzystał błąd Dany’ego Carvajala. To piąte trafienie byłego napastnika Gainare Tottori w J2. Ostatecznie tego wyniku niestety nie utrzymali goście z Niigaty, ponieważ w 86. minucie bramkę na miarę zwycięstwa strzelił Shinya Uehara, który kilka sekund wcześniej wszedł z ławki rezerwowej i zaliczył prawdziwe wejście smoka.

Ryukyu – Carvajal; Masutani, Nishioka, Okazaki, Tokumoto; Komatsu , Uesato; Tanaka (64’ Kawai), Tomidokoro (85’ Uehara), Kazama (90’ Uejo), Suzuki

Albirex – Otani; Kawaguchi, Obu, Arai, T. Watanabe; Kato (54’ Leonardo), Cauê; R. Watanabe (74’ Francis), A. Watanabe (87’ Homma), Takagi; Yano

Kagoshima United FC 0-1 Avispa Fukuoka

„Szerszenie” górą w Derbach Kiusiu! Zwycięskiego gola oglądaliśmy dopiero w 64. minucie, kiedy to Riki Matsuda wykorzystał kapitalną akcję Hirokazu Ishihary i ładnym strzałem głową pokonał Ahna Juna-Su. Mimo porażki beniaminek prezentował się lepiej niż goście z Fukuoki. Po czterech meczach w lidze piłkarze Fabio Pecchiego zdobyli trzy cenne punkty.

Kagoshima – Ahn Jun-Su; Fujisawa, Mizumoto, Tsutsumi, Sunamori; Hattanda (82’ Tanoue), Nildo, Goryo (88’ Sonoda), Ushinohama, Edamoto (67’ Nakahara); Sakemoto (67’ Kanayuma)

Avispa – Serantes; Shinohara, Yoshinoto, Ishihara, Won Doo-Jae; Suzuki, Maekawa (72’ Kitajima), Ishizu (62’ Hisashi), Matsuda, Tanabe (87’ Saneto); Yang Dong-Hyun

Montedio Yamagata 0-0 Zweigen Kanazawa

To było najmniej interesujące spotkanie w tej kolejce J2. Zdecydowanie bliżej strzelenia zwycięskiego gola byli piłkarze „Góry Boga”, którzy pięciokrotnie atakowali w polu karnym Yuty Shiraia. Ostatecznie obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Montedio – Kushibiki; Kumamoto, Kuriyama, Matsumoto; Yamada, Honda, Nakamura, Rodolfo (69’ Yanagi); Sakamoto (82’ Ide), Minami (88’ Sakano); Jefferson

Zweigen – Shirai; Hasegawa, Hiroi, Yamamoto, Mori; Oishi, Ohashi, Fujimura, Kato (70’ Kaneko), Kiyohara (74’ Shimazu), Komatsu (90’ Sugiura)

Tochigi SC 1-1 Fagiano Okayama

Przed starciem z Fagiano Okayamą doszło do przykrej sytuacji. Masashi Oguro doznał kontuzji łydki podczas rozgrzewki i zastąpił go nowy nabytek klubu Lee Rae-Jun, dla którego był to debiut. Drużyna z Utsunomiya bez 39-latka pokazała się z niezłej strony. Obydwa gole obejrzeliśmy dopiero w drugiej części spotkania. W 53. minucie goście objęli prowadzenie – autorem gola był Lee Yong-Jae, a wynik meczu ustalił w 77. minucie Henik. W ten sposób defensywny pomocnik uratował zespół od porażki.

Tochigi – Yoo Hyun; Tashiro, Morishita; Kan; Hamashita,  Edamura, Terada (76’ Henik), Hisadomi; Oshima, Lee Rae-Jun (65’ Hiraoka), K. Nishiya

Fagiano – Ichimori; Mukuhara, Tanaka, Choi Jung-Won, Hiroki; Kubota (88’ Shimoguchi), Sekido, Takeda, Nakama; Fukumoto (69’ Nakano), Lee Yong-Jae

Kashiwa Reysol 1-1 Omiya Ardija

Gorący mecz na Hitachidai, w którym nie zabrakło niesamowitych emocji. Na murawie obydwa zespoły prezentowały wysoki poziom, tak jak kibice na trybunach. W 28. minucie gry Michael Olunga otworzył wynik meczu, pokonując bramkarza „Wiewiórek” sprytnym strzałem – to piąte trafienie napastnika reprezentacji Kenii w J2. Po przerwie mieliśmy bardzo groźną sytuację przed polem karnym. Cristiano podjął próbę strzelenia z rzutu wolnego, w którym mógł podwyższyć przewagę, ale ostatecznie jego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Czternaście minut po wejściu na murawę Juanma Delgado wyrównał stan rywalizacji.

Kashiwa – Nakamura; Someya, Kamijima, Koga; Koike, Richardson (82’ Otani), Kobayashi, Kikuchi (79’ Takahashi); Cristiano, Olunga (83’ Gabriel), Segawa

Omiya – Kasahara; Okui, Hatao, Kikuchi, Yamakoshi (45’ Yoshinaga), Kawazura; Oyama (52’ Juanma Delgado), Ishikawa , Barada; Omae (79’ Babunski), Tomiyama

FC Gifu 1-2 Machida Zelvia

Piłkarze Takeshiego Okiego nadal znajdują się w dolnej części tabeli i dalej nie mają pomysłów na zgarnięcie od rywali cennych „oczek”. W dwóch ostatnich meczach obrońcy puścili aż 8 bramek plus dwa w tym starciu przed własną publicznością. W 19. minucie Romero Frank został sfaulowany przez stopera gospodarzy w polu karnym i sędzia podyktował gościom rzut karny. Do strzału z 11 metrów podszedł Cayman Togashi. Ostatecznie jego piłka znalazła się w siatce Victora i po 5 meczach napastnik przełamał swoją niemoc strzelecką. Na 2-0 w doliczonym czasie gry 1. połowy strzelił pomocnik z Peru, który zapewnił zespołowi komplet punktów. Honorową bramkę zdobył 23-letni napastnik Shohei Aihara, skutecznie dobijając po łatwym błędzie obrońców. Takuya Masuda nie będzie zadowolony z tego trafienia, ponieważ był blisko zachowania piątego czystego konta w lidze.

Gifu – Victor; Fujitani, Abe, Kai, Yanagisawa; Nagashima (67’ Maeda), Mishima, Ichimaru (46’ Ono), Aihara; de Vries (76’ Kazama), Yamagishi

Machida – Masuda; Okuyama, Otani, Sano, Sakai; Morimura (89’ Doi), Inoue, Frank (85’ Shimura), Todaka; Jeong Chung-Geon (62’ Nakashima), Togashi