Nieraz są momenty, kiedy komentarz wszystko niszczy, kiedy poziom meczów danej kolejki jest tak wysoki, iż „hapa sama się uśmiecha” to opis jest zbędny.
W 12 kolejce K League Koreańczycy grali tak zacnie, że postanowiłem raz w życiu nie robić opisówki wydarzeń boiskowych.
W telegraficznym skrócie powiem tylko słów kilka o spotkaniach, które Państwo poniżej możecie pooglądać dzięki życzliwości Koreańskiego kanału sportowego.

W pojedynku Daegu vs Incheon United ostatnia drużyna tabeli postawiła wyższe wymagania niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Przepiękny mecz, w którym bohaterem był środkowy obrońca z numer 5 Hong Jung-Woon, potrafiący w jednej akcji zablokować 4 strzały! Iście heroiczny czyn kreujący go w oczach kibiców na super bohatera defensywy Daegu.
Gyeongnam nadal w kryzysie, nadal ogląda się ich z zapartym tchem nawet, gdy przegrywają z Pohang Steelers.
Nieuznana przewrotka, gol z kung-fu-karate-wślizgu Wanderson Carvalho i szaleńczy pościg w końcówce zakończony kraksą „róż.”
W spotkaniu Seongnam FC vs Gangwon super-duper utytułowany beniaminek zaczął lepiej jednak to goście pokazali to co najlepsze. Nie dość, że cała liga ma przeje…. po tym jak śpiąca anemik Uros Derić przebudził się na dobre (3 gol, 2 meczu) to jeszcze jego dotychczasowy następca niezrażony posadzeniem na ławce, KIM JI-HYUN strzelił zwycięskiego gola (4 w sezonie).
Kandydat na mistrza K League Ulsan Hyundai przezwyciężył siłę duetu legend Yeom Ki-Huna (bramka  karnego) oraz Dejana Damjanovića swoim własnym dynamic duo Lee Dong-Gyeong & Kim Su-An.
Nic wam te dwa nazwiska nie mówią? Nie powinny, obaj panowie strzelili swoje debiutanckie bramki w pierwszej lidze.
Kto obstawiał, że w takim szlagierze bramkę strzeli np. mierzący 192 cm 25 letni Su-An, ten z pewnością zgarnął niezłą pule u bukmachera.
Grupa pościgowa w postaci mistrza Jeonbuk Motors oraz FC Seoul również wygrała swoje mecze choć powiedzieć, że zrobili to bezproblemowo byłoby ogromnym przekłamaniem.
Przede wszystkim FC Seoul mordowało się niemiłosiernie z wojskowymi z Sangju Sangmu. Na ratunek przyszedł im Aleksander Pesić z swoim łamiącym prawa fizyki golem na 3-1.

Ok „tyle gile” a teraz po prostu zasiądźcie w fotele i oglądajcie te fajerwerki.
Zapraszam was na skróty meczów, w których jeden jest lepszy od drugiego.


DAEGU VS. INCHEON UNITED 2 – 1

SEONGNAM VS. GANGWON 1 – 2

SUWON BLUEWINGS VS. ULSAN 1 – 3

JEONBUK MOTORS VS. JEJU UNITED 3 – 1

SANGJU SANGMU VS. SEOUL 1 – 3

Tabela ligowa po 12 kolejkach

iijiji.jpg

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski 

Wyświetleń: 448

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze