W ostatni piątek na Centralnym Republikańskim Stadionie w Duszanbe po raz 10. rozegrano Superpuchar Tadżykistanu.

Naprzeciw siebie stanęli: mistrz kraju Istiqlol Duszanbe (po raz dziewiąty, wcześniej triumfy w latach 2010, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 i 2018 a także porażka w 2017 roku) oraz zdobywca Pucharu Tadżykistanu, FK Chodżent (po raz trzeci, wcześniej porażki w 2016 i 2018 roku).

Oba zespoły dwukrotnie między sobą mierzyły się o to trofeum. 3 lata temu na TALCO Arena w Tursunzodzie Istiqlol, który wówczas sięgnął po dublet, zwyciężył wicemistrza kraju 1:0 natomiast rok temu na Centralnym Republikańskim Stadionie w Duszanbe znów wygrała stołeczna ekipa, tym razem 3:2. Wicemistrzowie Tadżykistanu z Chodżentu zamierzali pójść za powiedzeniem “do trzech razy sztuka” i co zrobili? Znaleźli poważnego sponsora, jakim jest firma Carabao, produkująca napoje energetyczne a która wcześniej podpisała umowę choćby z londyńską Chelsea czy też została sponsorem tytularnym Pucharu Ligi Angielskiej.fckhujand-carabao2

Murodżon Umarow (dyrektor wykonawczy FK Chodżent) oraz Mustafo Dawlatbekow (dyrektor generalny firmy “Osio Standart”, zajmującej się dystrybucją na tadżycki rynek napojów tajskiej firmy) “przyklepują” współpracę Carabao i Chodżentu

Jednak Istiqlol i tak wygrał Superpucharowy bój, nie dając litości przeciwnikom, co zobaczycie poniżej.

Istiqlol Duszanbe – FK Chodżent 3:0

Gole: Korjan 38-karny, 50, Samiew 90+3

Generalnie groźniejszy był Istiqlol, który wyszedł na prowadzenie po strzale z wapna. Chodżent szukał szans ze stałych fragmentów. W 50. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ormianin, któremu zimą skończył się kontrakt z Piunikiem Erywań. Tursunow podał do Aliszera Dżaliłowa, Rosjanin z lewej strony zagrał po ziemi do Rusłana Korjana zaś jego strzał też po ziemi pod rękami wypuścił gruziński golkiper, który wybił piłkę już zza linii bramkowej. Potem zrobiło się deszczowo. Okazje szły z obu stron, lecz więcej ich było po stronie stołecznego zespołu. W doliczonym czasie Komron Tursunow w pełnym biegu prostopadle zagrał do wpuszczonego za Korjana Szachroma Samiewa a ten precyzyjnie dobił przeciwników.

Istiqlol: Stosić – I.Dżaliłow, Larin, Kimsanow (75.Kalandarow), Nazarow, Sakić Ż (58.Pandższanbe Ż), A.Dżaliłow Ż, Fathullojew, Tursunow, Dżurabojew (64.M.Rachimow), Korjan (58.Samiew)

Chodżent: Kupatadze – Achmedow, D.Ergaszew Ż, Begimkułow Ż, Dżimszeleiszwili, Czakałow Ż (83.A.Rachimow), Abdugafforow Ż, Czoryjew (77.Ziojew), Dż.Ergaszew, Bozorow (61.Rustamow), Wosiew (61.Karimow)

MVP meczu: Rusłan Korjan
5462644D-8AA7-457D-8C53-E650B6ABCAAC
Sędzia: Gulmurodi Sajdullo (Duszanbe)
Widzów: 7200

Tym samym Istiqlolowi Duszanbe gratulujemy ósmego Superpucharu Tadżykistanu!
fcistiklol-supercup2019

Tym oto akcentem rozpoczął się w Tadżykistanie sezon piłkarski A.D.2019.

Na 6 kwietnia (sobota) zaplanowano spotkania 1. kolejki Wyższej Ligi:

Regar-TadAZ Tursunzoda – Istiqlol Duszanbe
Kuktosz Rudaki – CSKA Pomir Duszanbe
Pandższer Kołchozobod – FK Istarawszan
FK Chodżent – Chatlon Bochtar

Ale zanim ów seria zostanie rozegrana, 3 kwietnia (środa) rozpocznie się faza grupowa Pucharu AFC w grupie D (Azja Centralna). A w niej będzie… świetna okazja do rewanżu za Superpuchar Tadżykistanu. Otóż o 16:00 naszego czasu (19:00 czasu lokalnego) w Duszanbe Istiqlol podejmie Chodżent.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 260

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze